Bankai nenori kredituoti „Pienas LT“ statybų
2012-04-19

Vilnius, balandžio 19 d. Kooperatyvas "Pienas LT" negali pradėti pieno perdirbimo įmonės statybų Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, nes komerciniai bankai nenori kredituoti šio projekto. "Procesas vyksta ne taip sklandžiai, kaip norėtųsi. Pagrindinė kliūtis - kreditai. Visi žinome, kokia dabar situacija norint gauti paskolą", - "Valstiečių laikraščiui" sakė "Pieno LT" valdybos pirmininkas Naglis Narauskas (nuotr.).

Anot jo, artimiausiu metu turėtų įvykti kooperatyvo narių susirinkimas, kuriame turėsime priimti esminius sprendimus dėl projekto finansavimo.

"Negalvojome, kad tokių kliūčių gali kilti. Projektas tikrai neatrodo rizikingas, juolab jau užsitikrinta solidi ES parama. Kooperatyvo nariai taip pat įneša savo indėlį. Sunku suvokti, kodėl negaunami kreditai", - teigė Žemės ūkio rūmų viceprezidentas  Bronius Markauskas.

Linas Agro 20 08 13

"Pieno LT" valdybos narys, Kėdainių rajono žemės ūkio bendrovės "Vermena" vadovas Albertas Šilkaitis tvirtino, kad yra norinčių paskandinti kooperatinės pieno perdirbimo įmonės projektą.

"Pieno perdirbėjai dirba kas antrą dieną arba išnaudodami tik pusę gamybos pajėgumų. Dar viena gamykla jiems būtų labai nepatogi,. Gali būti, kad jiems ir iš Latvijos, kur pieno perdirbimo pramonėje įsitvirtina rusai, nebus ką atsivežti. Taigi perdirbėjai labai nenori, kad atsirastų rimtas konkurentas", - sakė A.Šilkaitis.

Visa gamykla preliminariai vertinama apie 90 mln. litų, projektui suteikta 50,8 mln. litų europinės paramos. Kooperatyvas iš valstybės 95 metams išsinuomojo 3 hektarus žemės su galimybe plėsti dar 1,5 hektaro.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip sekasi derliaus nuėmimas jūsų ūkyje?
Orai