Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Rinka
Baltijos šalys ir Lenkija pasirašė deklaraciją dėl išmokų žemdirbiams suvienodinimo

Vilnius. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai antradienį Rygoje pasirašė bendrą deklaraciją. Šalys sieks, jog Europos Sąjungos (ES) tiesioginės išmokos žemdirbiams po 2020 metų būtų suvienodintos. Deklaracija visiems ES žemės ūkio ministrams turėtų būti pristatyta kovo 19 dieną Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje.

„Visi ES ūkininkai turi atitikti tuos pačius standartus ir reikalavimus, todėl tiesioginės paramos konvergencija yra bendras mūsų interesas. Žemės ūkio ministrų pareiga kovoti už savo ūkininkų teises ir, tikiuosi, kad bendromis pastangomis mums tai pavyks", - pranešime spaudai cituojamas žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Deklaracijoje keturios šalys akcentuoja, kad Bendrojoje žemės ūkio politikoje turėtų išlikti vienkartinių išmokų už plotą schema ir savanoriška susietoji parama, taip pat didelis dėmesys turėtų būti skiriamas aplinkosaugai.

Bioversija 22 08 31

„Visi gerai suprantame, kad sparčiai besikeičiančioje situacijoje turime galvoti apie prisitaikymą ir teigiamus pokyčius. Tačiau norėtume, kad priemonės siekiams įgyvendinti būtų paremtos subalansuotu požiūriu, o ūkininkams būtų tinkamai atlyginta už prisidėjimą prie šių siekių", - teigė B. Markauskas.

Deklaracijoje taip pat minima, jog Kaimo plėtros programa po 2020 metų toliau turėtų būti išlaikyta ir pakankamai finansuojama, nes ji padeda kovoti su gyventojų skaičiaus kaime mažėjimu, nedarbu, skurdu ir socialine atskirtimi.

Lietuvos ūkininkai nuo įstojimo į ES naudojasi tiesioginėmis išmokomis pagal Bendrąją žemės ūkio politiką. Lietuvos žemdirbiai gauna kur kas mažesnes išmokas nei Vakarų Europos šalių ūkininkai. Dėl to norima suvienodinti tiesiogines išmokas, nes tai kartu mažintų konkurencinius kai kurių ES narių pranašumus žemės ūkyje.

Lietuva iš Bendrosios žemės ūkio politikos 2014-2020 metais turėtų gauti 5,070 mlrd. eurų, iš kurių 3,394 mlrd. eurų skirta tiesioginėms išmokoms. 2007-2013 metais iš Bendrosios žemės ūkio politikos gauta 3,869 mlrd. eurų, iš kurių 2,049 mlrd. eurų buvo tiesioginės išmokos.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija