Baltijos šalių „Kemira GrowHow“ įmonės šiemet taps „Baltic Agro“
2009-01-06

Vilnius, sausio 6 d. Baltic Agro Holding A/S, DLA Group antrinė bendrovė, supirko daugumą akcijų iš pasaulinio trąšų tiekėjo „YARA“ bei iš jų bendrai valdomų „Kemira GrowHow“ įmonių. Baltic Agro Holding A/S dabar valdo 90 proc. trijų „Kemira GrowHow“ įmonių akcijų. Planuojama, kad Baltijos šalių „Kemira GrowHow“ įmonės šiemet savo pavadinimus pakeis į „Baltic Agro Lietuva“, „Baltic Agro Latvija“ bei „Baltic Agro Estija“.

Dar gruodžio viduryje Baltic Agro Holding A/S iš „YARA“ perėmė daugumą Baltijos šalių „Kemira GrowHow“ akcijų. Kadangi „YARA“ praėjusiais metais pradėjo valdyti Suomijos trąšų koncerną „Kemira GrowHow Oyj“, susitarta, kad „YARA“ sumažins savo akcijų kiekį įmonėse nuo 50 proc. iki 10 proc.

DLA Group ir Baltijos regiono įmonių valdybos pirmininko Kristijano Junkerio (Christian Junker) teigimu, „Kemira GrowHow“ įmonės dabar apima visas agroprekių ir paslaugų sritis – nuo sertifikuotų sėklų gamybos iki grūdų pirkimo iš Baltijos šalių ūkininkų. „Natūralu, kad „YARA“ nenori tokios didelės akcijų dalies, kadangi tai nėra jų pagrindinis verslas. Mes esame patenkinti, kad „YARA“ – kaip mūsų strateginis partneris - nori išsaugoti ir pasilikti poziciją mūsų Baltijos šalių kompanijose“, - sako  K. Junkeris.

Valdybos pirmininkas pažymi, kad Kemira GrowHow įmonės planuoja plėsti savo prekių ir paslaugų asortimentą bendradarbiaujant su DLA Group dukterinėmis bendrovėmis Danijoje. Vienos iš tokių prekių yra premiksai, veterinariniai vaistai ir e-trade prekės iš „Vilomix“. „Kitas potencialas yra sėkliniai grūdai, kuriuos mūsų naujai įkurta kompanija „Nordic Seed“ sėkmingai gamina Lietuvos gamyklose“, - sako K. Junkeris. Jo teigimu, Baltijos šalių ūkininkai jau dabar sėkmingai naudojasi DLA Group pirkimo galiomis, trąšų ir pasėlių apsaugos priemonių srityse.

Pranešime spaudai teigiama, kad Baltic Agro Holding A/S ir Kemira GrowHow Baltijos regiono įmonių vadovai dirbo norėdami sukurti sinergijas tarp DLA Group Danijos kompanijų ir įmonių ,dirbančių Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. „Kemira GrowHow įmonės yra puikiai žinomos ir turi labai gerą vardą Baltijos šalyse, žemės ūkio produktų gamybos srityje. Jų rinkos dalis sudaro nuo 20 proc. iki 50 proc.“, - sako Baltic Agro Holding A/S generalinis direktorius Peteris Iversenas (Peter Iversen).

Baltijos šalių įmonėms vadovauja trys generaliniai direktoriai – Arūnas Bielskis Lietuvoje,  Ainaras Upmanis (Ainars Upmanis) Latvijoje ir Antsas Pusta (Ants Puusta) Estijoje.

DLA Group susideda ir 33 jungtinių ir privačiai valdomų įmonių Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje. DLA Group užima svarbią vietą Skandinavijos žemės ūkio rinkoje. Joje dirba 2400 žmonių. Apyvarta skaičiuojama 2,5 mlrd. eurų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai