Basf m1 2024 06 14
Rinka
Baltarusijos embargas Europos vaisių ir daržovių augintojams kainuos 300 mln. eurų

Briuselis. Dar gruodžio 6 dieną Baltarusija paskelbė įvedanti embargą maisto produktų importui į šalį iš Europos Sąjungos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Islandijos, Šveicarijos, Šiaurės Makedonijos, Albanijos, JAV ir Kanados.

Vaisiai ir daržovės taip pat pateko į sąrašą kartu su kitomis maisto produktų kategorijomis, tokiomis kaip mėsa, pieno produktai ir konditerijos gaminiai.

Taigi, nuo 2022 m. sausio 1 d. Baltarusija įvedė apribojimus vaisių ir daržovių importui 6 mėnesiams. Europos šviežių produktų asociacijos „Freshfel Europe“ skaičiavimu, draudimas paveiks apie 400–500 tūkst. tonų iš ES eksportuojamų šviežių produktų, o pirmiausia – obuolius, kriaušes, braškes ir pomidorus.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Naujasis embargas paveiks visą Europos vaisių ir daržovių tiekimo grandinę. Gamintojai gali patirti apie 300 milijonų eurų nuostolių“, – teigiama oficialiame Europos šviežių produktų asociacijos pranešime.

Baltarusijos rinka sudaro apie 10 proc. ES vaisių ir daržovių eksporto. Kaip sakė „Freshfel Europe“ generalinis delegatas Philippe`as Binard`as (Filipas Binaras), europiniai vaisiai ir daržovės vėl tapo tarptautinių geopolitinių ginčų įkaitais.

ES išlieka didžiausia pasaulyje vaisių ir daržovių importo rinka, kurios apimtis viršija 16 mln. tonų. „Freshfel Europe“ ne kartą pasmerkė apribojimus tarptautinei prekybai vaisiais ir daržovėmis ir abipusiškumo trūkumą.

Ph. Binard`as taip pat pažymėjo, kad ES vaisių ir daržovių sektorius siekia kuo greičiau atverti Rusijos rinką ir pastaraisiais metais ES pradėjo stebėti tam tikrų kategorijų rusiškos kilmės daržovių, t.y. agurkų ir pomidorų, eksportą į ES šalis.

„ES daržovių importas iš Rusijos sparčiai augo ir dabar artėja prie 40 tūkst. tonų, daugiausia produktų, išaugintų iš sėklų, kurių kilmės šalis yra ES ir kurių Rusija ir Baltarusija neįtraukė į savo embargo sąrašą“, – pranešime teigia „Freshfel Europe“.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos