Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Rinka
Auga šviežios mėsos eksportas

Vilnius. Metų pradžioje stebėtą gyvūninių produktų eksportą augimą sustabdė pasaulį sukrėtę įvykiai – kreivė ėmė leistis žemyn. Vis dėlto kai kuriems sektoriams pavyko ne tik išlaikyti stabilumą, bet ir padidinti eksporto apimtis.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, pirmais šių metų mėnesiais išvežta kiek daugiau nei 56 tūkst. t lietuviškų gyvūninių gaminių, o tai beveik 19 tūkst. t mažiau nei pernai. Pasak VMVT direktoriaus Manto Staškevičiaus, daugiau produkcijos šiemet jau išvežė mėsos gamintojai, eksporto kreivės viršuje stabiliai laikosi lietuviški pieno gaminiai.

Didžiausią augimą šių metų pradžioje rodo šviežios mėsos eksportas. Per pirmus 2022 m. mėnesius jos išvežta 400 t daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu (2900 t). Daugiausia, beveik 3 tūkst. t, eksportuota paukštienos. Gamintojai ją vežė į Kirgiziją, Uzbekistaną ir Vietnamą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jautienos eksportuota daugiau kaip 300 t, daugiausia – į Sakartvelą, Norvegiją, o daugiau kaip 80 t lietuviškos jautienos pasiekė ir Ukrainą.

Kiaulienos eksportas taip pat augo – išvežta 100 t daugiau nei pernai. Lietuviški mėsos gaminiai pirmais šių metų mėnesiais daugiausia keliavo į Japoniją (išvežta daugiau kaip 120 t), svarbia tokių gaminių rinka išliko ir JAV.

Pieno eksporto didžiausi ir stabiliausi skaičiai – lietuviškų sūrių. Šių gaminių metų pradžioje eksportuota daugiau kaip 8 tūkst. t., o tai 3 tūkst. t. daugiau nei pernai. Lietuviško pieno produktus daugiausia importavo Malaizija, Izraelis, Pietų Korėja, Indonezija, Saudo Arabija.

Per pirmus tris metų mėnesius į trečiąsias šalis eksportuota virš 130 t kiaušinių gaminių, o tai beveik dvigubai daugiau nei praėjusiais metais. Pagrindinė rinka kiaušinių produktams išliko Japonija.

Kulinarijos gaminių eksportas, kaip ir praėjusiais metais, augo nežymiai, bet stabiliai. Šiemet jau išvežta daugiau nei 400 tonų. Tačiau karas sutrikdė vieną pagrindinių žuvininkystės produktų tiekimo grandinę: į Ukrainą iki šiol buvo išvežama beveik 90 proc. visų iš Lietuvos eksportuojamų žuvininkystės produktų. Praėjusių metų pradžioje žuvies gaminių eksportas į šią šalį sudarė beveik 40 tūkst. t, o šiemet išvežta truputį daugiau nei 18 tūkst. tonų.

Reaguodami į situaciją, Lietuvos gamintojai žuvies gaminių eksportą bando nukreipti į kitas rinkas. 

Parengta: pagal VMVT inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos