Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
Atsiverianti Pietų Korėjos rinka – galimybė, bet viską lems Vyriausybės sprendimai
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Pietų Korėjos ekspertai audituoja „Vlantanos“, Vilniaus ir Krekenavos paukštynus, kurie produkciją planuoja eksportuoti į šią šalį. Atsivėrusi rinka šiuo sunkmečiu turėtų tapti nauja galimybe, tačiau viskas priklausys nuo Vyriausybės sprendimų, teigia Lietuvos paukštininkystės asociacijos (LPA) direktorius Gytis Kauzonas.

Portalui manoūkis.lt G. Kauzonas teigė, kad atsivėrus rinkai atsiras galimybė daugiau parduoti. „Praplėsti pardavimus ir rinkas visada gerai. Tačiau kalbant apie energetikos krizės keliamas problemas, kyla klausimas, ar paukštynai išvis išgyvens“, – sakė LPA direktorius.

Jis taip pat pridūrė, kad atsivėrusi rinka dar nereiškia, jog viskas klostytis taip, kaip planuota, mat daug ką lems valdžios sprendimai. „Labai daug priklausys nuo to, ar Vyriausybė patvirtins kokius nors pagalbos paketus verslams. Tikriausiai jau daugiau nei 18 valstybių paramą verslams teikia, bet Lietuva kol kas kažkodėl tyli“, – situaciją apžvelgia G. Kauzonas pridurdamas, kad iš valdžios vis dar laukiami konkretūs atsakymai.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Manto Staškevičiaus, Pietų Korėjos auditas labai lauktas. Mat jau 2018 m. derybos dėl eksporto leidimų artėjo prie pabaigos, bet tolesnius procesus pristabdė pandemija. Ekspertai jau tada teigiamai įvertino paukščių užkrečiamųjų ligų kontrolę, paukštienos higienos priežiūrą, todėl šie vizitai įmonėse – paskutiniai vertinimo etapai.

Šiuo metu į Pietų Korėją jau galima eksportuoti pieno, žuvies gaminius ir pašarus. Tad, VMVT direktoriaus teigimu, tai turėtų ženkliai prisidėti prie eksporto į Pietų Korėją augimo.

Kalbant apie naujas rinkas, reikėtų paminėti, kad Lietuvos gamintojams jau suteikta galimybė  į JAV eksportuoti lietuviškus kiaušinių produktus, pavyzdžiui, jų baltymų ir trynių miltus, šaldytą ar džiovintą kiaušinių masę ir t. t., kurie gaminami sertifikuotose Lietuvos įmonėse nuo šių metų rugsėjo 15 dienos.

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko manymu, vaisių davė aktyvus Lietuvos ir JAV atsakingų institucijų bendradarbiavimas.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos