


Vilnius. Lietuva po dviejų mėnesių pertraukos atnaujino gyvų kiaulių eksportą į Lenkiją. Į kaimyninės šalies skerdyklą išvežta 180 gyvų kiaulių iš Panevėžio rajono ūkio.
„Kiaulių eksporto nesklandumus pašalinome operatyviai. Susitikę su kaimyninės valstybės veterinarijos specialistais suderinome bendrus afrikinio kiaulių maro rizikos vertinimo principus ir procedūras“, – pranešime teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.
Lenkija gruodį paskelbė draudimą įvežti lietuvišką kiaulieną ir kiaules, kurios auginamos antroje maro zonoje – ten, kur yra kritusių nuo maro šernų. Lietuvos Vyriausybė šį sprendimą vadino nepagrįstu, nes šalyje laikomasi visų saugumo standartų, ir perspėjo galinti įvesti atsakomąsias priemones ir apriboti importą iš Lenkijos.
Konfliktas baigėsi taikiai – Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai atlikus papildomus kiaulių tyrimus, Lenkija įsitikino, kad lietuviškos kiaulės yra sveikos.
2018 metais Lenkijoje užregistruoti 109 maro protrūkiai kiaulių fermose, o Lietuvoje – 51, Lenkijoje sunaikinta 25,4 tūkst. kiaulių, Lietuvoje – 22,7 tūkst. Pernai Lenkijoje maras nustatytas 4,1 tūkst. šernų, Lietuvoje – 3,1 tūkst.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kas agroversle moka didžiausią vidutinę algą
2025-08-26 -
Liepos pieno rinka: daugiau supirkta, mažiau mokėta
2025-08-20 -
Prekyba nuo ketvirtos ryto: Kauno naktinis turgus
2025-08-18
Skaitomiausios naujienos
-
Pakruojo r. oficialiai užfiksuotas žieminių kviečių rekordas
2025-08-25 -
Nemunu atplukdytas rekordinis grūdų krovinys
2025-08-21 -
Jurbarko rajono ūkių veidas: smulkieji traukiasi, stambieji įsitvirtina
2025-08-22
(0)