Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Rinka
Atnaujintas kiaulių eksportas į Lenkiją

Vilnius. Lietuva po dviejų mėnesių pertraukos atnaujino gyvų kiaulių eksportą į Lenkiją. Į kaimyninės šalies skerdyklą išvežta 180 gyvų kiaulių iš Panevėžio rajono ūkio.

„Kiaulių eksporto nesklandumus pašalinome operatyviai. Susitikę su kaimyninės valstybės veterinarijos specialistais suderinome bendrus afrikinio kiaulių maro rizikos vertinimo principus ir procedūras“, – pranešime teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Lenkija gruodį paskelbė draudimą įvežti lietuvišką kiaulieną ir kiaules, kurios auginamos antroje maro zonoje – ten, kur yra kritusių nuo maro šernų. Lietuvos Vyriausybė šį sprendimą vadino nepagrįstu, nes šalyje laikomasi visų saugumo standartų, ir perspėjo galinti įvesti atsakomąsias priemones ir apriboti importą iš Lenkijos. 

Bioversija 22 08 31

Konfliktas baigėsi taikiai –  Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai atlikus papildomus kiaulių tyrimus, Lenkija įsitikino, kad lietuviškos kiaulės yra sveikos.

2018 metais Lenkijoje užregistruoti 109 maro protrūkiai kiaulių fermose, o Lietuvoje – 51, Lenkijoje sunaikinta 25,4 tūkst. kiaulių, Lietuvoje – 22,7 tūkst. Pernai Lenkijoje maras nustatytas 4,1 tūkst. šernų, Lietuvoje – 3,1 tūkst.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija