Basf m1 2024 06 14
Rinka
„Achema“ kol kas neatnaujina amoniako gamybos

Vilnius. Nepaisant rinkoje atpigusių gamtinių dujų, Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, anksčiau planavusi atnaujinti amoniako gamybą vasario pradžioje, dėl vangaus trąšų pirkimo atideda šiuos planus.

Bendrovės vadovas Ramūnas Miliauskas sako, kad gamyba nebus atnaujinta, kol situacija nepasikeis. Anot jo, ūkininkai šiuo metu stebi rinką ir neperka trąšų. Vis dėlto „Achemos“ vadovas tikisi, kad situacija pasikeis per artimiausias savaites.

„Tikėdamiesi, kad nuo sausio vidurio ūkininkai pradės pirkti trąšas ir ši rinka pamažėle išjudės, planavome vasario pradžioje atnaujinti gamyklos veiklą. Prancūzijoje ir Ispanijoje, kur pavasaris ateina anksčiausiai, jau galima važiuoti į laukus ir tręšti pasėlius. Tačiau ūkininkai stebi dujų ir trąšų rinką, kainas ir kol kas laukia“, – komentare BNS teigė R, Miliauskas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Bendrovės vadovas sako, kad trąšos laikomos sandėliuose ir gamyba nebus atnaujinta, kol juose neatsilaisvins vietos. „Kol trąšų pirkimai neišjudės ir neatsilaisvins vietos sandėliuose, tol atnaujinti gamybos negalėsime. Tikimės, kad per artimiausias savaites situacija trąšų rinkoje pasikeis“, – sakė jis.

Vėliau „Achema“ patikslino, kad veiklos atnaujinimas priklausys nuo trąšų paklausos Europoje – tikimasi, kad jų poreikis atsiras pirmąjį šių metų ketvirtį.

„Gamyklos veiklos atnaujinimas priklausys nuo trąšų paklausos Europos rinkoje. Tačiau šiuo metu ūkininkai kol kas nesiryžta pirkti trąšų ir trąšų rinka yra visiškai sustojusi. Gamyklos veikla bus atnaujinta tada, kai atsiras tikras trąšų poreikis. Tikėtina, tai įvyks pirmą šių metų ketvirtį“, – teigia įmonė

„Achemos“ darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Birutė Daškevičienė BNS šią savaitę sakė, kad įmonės vadovybė darbuotojams neįvardijo tikslesnės gamybos atnaujinimo datos. 

„Generalinis direktorius susirinkimuose informavo, kad aiškumo jokio nėra, vasarį planuojamos prastovos ir, jeigu pasikeis situacija, jos bus atšauktos. Bet kol kas perspektyvų nemato ir konkrečių datų pasakyti negali“, – sakė B. Daškevičienė.

„Achema“ amoniako gamybą laikinai sustabdė gruodžio viduryje reaguojant į didėjančias gamtinių dujų kainas. Amonio salietros ir dervų gamyba tęsiama.

Nyderlandų TTF prekybos taške ICE biržoje kovo ateities sandorių kaina penktadienį ryte buvo apie 56 eurai už megavatvalandę (MWh), tuo metu pirmosiomis gruodžio savaitėmis ji svyravo nuo 135 iki 150 eurų.

Pernai rugpjūtį R. Miliauskas teigė, jog norint dirbti konkurencingai dujos turėtų kainuoti 90 eurų, o tuo metu vieno mėnesio ateities sandorių kaina viršijo 300 eurų.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos