Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Renginiai
Trečias kartas nemelavo: ŽŪR suvažiavimas išrinko pirmininką

Kaunas. Žemės ūkio rūmams pavyko įveikti krizinę situaciją - žemdirbių savivalda po ilgesnės nei vienų metų pertraukos išrinko pirmininką. Juo tapo Arūnas Svitojus, Baltijos labdaros fondo direktorius, Žemės ūkio rūmų Kaimo reikalų komiteto pirmininkas.

ŽŪR pirmininko rinkimuose buvo įregistruoti 4 kandidatai: Robertas Amšiejaus (iškėlė Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija - LMGAGA), Ignas Jankauskas (Lietuvos grūdų augintojų asociacija - LGAA), Vytenis Neverdauskas (Respublikinė lenktyninių žirgų lyga - RLŽL), Arūnas Svitojus (iškėlė Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga - LŠŪS ir Baltijos labdaros fondas - BLF).

Visi kandidatai kalbėjo apie tai, kad Žemės ūkio rūmams būtinos permainos, tačiau jų siektų skirtingais keliais. I. Jankauskas pabrėžė būtinybę depolitizuoti Rūmus ir paversti juos žemdirbių organizacijų diskusijų ir informacijos sklaidos platforma, V. Neverdausko siekis - atverti galimybę tapti ŽŪR narėmis visoms to siekiančioms organizacijoms, o abejojančias paraginti dalyvauti savivaldoje, A. Svitojus sakė, jog pirmiausia reikėtų sutari dėl organizacijos vertybių ir strategijos. Kandidatai akcentavo būtinybę keisti ŽŪR Statutą, suformuoti naują komandą.

Bioversija 22 02 02

Kandidatas į pirmininkus R. Amšiejus apgailestavo, kad ŽŪR neužtikrino kandidatams lygių galimybių dalyvauti rinkimų kovoje ir pareiškė apie pasitraukimą iš rinkimų. I. Jankauskas po savo prisistatymo irgi pareiškė, jog nedalyvausiąs tolesnėje kovoje dėl ŽŪR vadovo posto bei paragino delegatus paremti V. Neverdausko kandidatūrą.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas informavo suvažiavimą, kad rytą posėdžiavusios Žemės ūkio ir maisto tarybos organizacijos nusprendė palaikyti V. Neverdausko kandidatūrą. Tiesa, palaikymą išreiškė ne penkios, o keturios šios Tarybos organizacijos, mat suvažiavimo išvakarėse dalyvavimą Žemės ūkio ir maisto taryboje sustabdė Lietuvos šeimos ūkininkių sąjunga, protestuodama, kad Taryba priėmė rezoliuciją, prieštaraujančią smulkiųjų šeimos ūkių interesams.

Tai, kad ŽŪR pirmininkas išrinktas tik trečiame iš eilės suvažiavime, galėjo nulemti atviro balsavimo forma. Ankstesniuose suvažiavimuose pirmininkas buvo renkamas slaptu balsavimu. Šįkart laikinasis Rūmų vadovas Sigitas Dimaitis pasiūlė slapto balsavimo atsisakyti, jam pritarė 27 suvažiavimo delegatai iš 47.

Balsuojant atvirai už A. Svitojų mandatus pakėlė 32 delegatai, už V. Neverdauską - 12 delegatų.

Išrinktajam ŽŪR pirmininkui A. Svitojui pasiūlius, suvažiavimas patvirtino du vicepirmininkus - Vytautą Buivydą, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininką, ir Algį Baravyką, Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos