Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
Tas didelis noras pasišildyti prie svetimo laužo
Ūkininko Eimanto Eigirdo (nuotraukoje dešinėje) pasirodymas Žemės ūkio rūmų spaudos konferencijoje buvo netikėtas

Kaunas / Vilnius. Protesto laužų akcija traukia pasišildyti ir nieko bendra su jos organizavimu neturinčius Žemės ūkio rūmus.

Tuo metu, kai žemdirbiai ruošėsi pradėti akciją, Žemės ūkio rūmai surengė spaudos konferenciją apie tai, kas, jų nuomone, „iššaukia liepsnojančius laužus Lietuvoje“.

Šis akibrokštas sukėlė akcijos organizatorių reakciją, kuri pirmiausia išsiplieskė socialiniuose tinkluose.

Bioversija 2024 07 09 m7

Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) informavo:

„LŽŪT organizuojamose ir kuruojamose ilgalaikėse akcijose ŽŪR nedalyvauja, prie jų neprisideda ir manome, kad visi ŽŪR veiksmai yra nukreipti su tikslu pasinaudoti LŽŪT įdirbiu savo piarui ir sumenkinti žemdirbių, priklausančių Žemės ūkio tarybai, solidarumą. Atsiribojame nuo bet kokių veiksmų ar nuomonių, kuriuos atliks arba pareikš ŽŪR. Atsiribojame nuo ŽŪR vadovybės ir jų veiksmų bei pareiškimų. ŽŪR jokia forma neprisideda prie bendro LŽŪT organizacijų darbo vienijant ūkininkus ir organizuojant protesto akcijas“.

Lietuvos ūkininkų sąjunga reagavo:

„Sausio 8 d. išaušo šalta kaip ledas ir dviveidė, sklidina melagienų ir gynybos! Ką gali žurnalistika ir ypač perkama! Dar viena naujiena, kad šiandienos žemdirbių vienybės ir solidarumo laužų akcijas organizuoja dvi organizacijos: Žemės ūkio rūmai ir Lietuvos žemės ūkio taryba! Ar kur matėte, girdėjote, jog ŽŪR yra šios akcijos organizatorius!?

MES sakome: GANA MELO!!! Kad ir kaip jis suvyniotas, įvilktas, papuoštas, bet jis dvelkia tik įkapėmis, o ne gyvybe!“

Mažeikių r. ūkininkas Audrius Vanagas feisbuko paskyroje parašė: „Rengia konferenciją kaip tik tuo metu, kai ūkininkai rinksis vienytis degindami laužus. Žemės ūkio rūmai – tai ne tikroji žemdirbių savivalda. Tai tik butaforija. Visada pasižymėjo savo gebėjimu visus suskaldyti ir išrūšiuoti. Bent vienas rajone laužas turi degti už tai, kad Žemės ūkio rūmai būtų performuoti!“

Neigiamos žemdirbių reakcijos sulaukta ir minėtoje spaudos konferencijoje Vilniuje, į kurią Žemės ūkio rūmų atstovams savo nuomonės pasakyti atvyko Tauragės r. ūkininkas Eimantas Eigirdas:

„Nesu ūkininkų atstovas, aš esu pats ūkininkas. Mano pareiga buvo atvažiuoti čia nuo savęs. Kiek atsimenu, kiek ūkininkai vienydavosi, Žemės ūkio rūmai tik plakdavo liežuviais – daugiau nieko. Kai Grūdų augintojų asociacija, Lietuvos ūkininkų sąjunga, Pieno gamintojų asociacija rengdavo protestus ir burdavo ūkininkus. Iš Žemės ūkio rūmų nė karto nemačiau, kad būtų suburti ūkininkai. Jie tik viešai sako, kad protestuoja, daugiau nieko.“

Situaciją konferencijoje taisė ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas:

„Ūkininkų sąjunga ar dalis pasipiktino, kai jie reikalavo atsistatydinti ministrą, Žemės ūkio rūmai, esame oficiali organizacija, nemanėme, kad jam laikas atsistatydinti, išreiškėme savo nuomonę. Ir nuo to laiko tie protestuotojai, kaip čia pasakyti, intensyviai agituoja ūkininkus, kad mes sugriovėme kažkokius likimus. Taip nėra, mes turime savo narius, turime bendrą poziciją, ją išsakome.“

Tad kieno pusėje ŽŪR? Žurnalistai klausė ŽŪR vicepirmininko Vytauto Buivydo, ar, jo nuomone, tinka ministras A. Navickas pereigoms?

„Jeigu turėtume alternatyvą, kurios nesulaukiame, sakyčiau, gal ir turėtume pakeisti, bet o kas pakeis. Ir kitas dalykas, turbūt iki kadencijos pabaigos liko ne tiek jau ir daug laiko. Mūsų noras yra priversti ministrą aktyviau dirbti, žiūrėti atsakingiau į tuos klausimus ir pabandyti tas problemas keliamas išspręsti. Ministro pakeitimas, jūs supraskite, nieko nepakeis, problemos išliks tos pačios.

Kas iš to, kad su artistais dabar nueisime, pakūrensime laužus prie ministro? Na, išvarykite dabar tą ministrą, ar suprantate, kad dabar liko tik geras pusmetis, per kurį naujas atėjęs ministras nieko nepadarys. Žiūrime, kad būtų tęstinumas, bet kad ministrui reikia duoti su botagu, nu reikia, tai tą ir darysime šiandien“, – kalbėjo V. Buivydas.

***

Šiandien Žemės ūkio rūmai aplinkos ir žemės ūkio ministrams įteikė rezoliuciją su maždaug 30 reikalavimų. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generelinio direktoriaus Jono Sviderskio ir Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovo Jono Viliono teigimu, tai – veidmainystė. Anot jų, ŽŪR neprisideda prie ūkininkų gerovės ir viešai paskelbę ūkininkus palaikančią nuomonę vėliau stoja ministerijos pusėn.

Autorius: Viktoras Trofimišinas, Asta Laukaitienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos