Akademija (Kauno r.). Prasidėjo VDU Žemės ūkio akademijos organizuojamas nuotolinis renginys „Regionų ateities forumas 2022“, kuriame daugiau nei 20 mokslininkų pristatys įžvalgas, pagrįstas tyrimų rezultatais.
Per plenarinę sesiją vyks aktyvios diskusijos aktualiomis temomis regionams. Renginyje bus plėtojamos diskusijos sumanių kaimų, kokybiško maisto, žolynų svarbos šiuolaikiniame gyvenime temomis.
Forumo sekcijos sujungs kaimo ir miesto integracinius ryšius, kuriant maisto sistemas ir vystant vietos turizmą, bioekonomikos svarbą tvaraus regiono vystymosi procese, infrastruktūros plėtrą atsižvelgiant į žaliojo kurso galimybes žmogui ir gamtai.
Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo VDU rektorius prof. dr. Juozas Augutis, kuris pabrėžė mokslo svarbą kuriant modernius regionus.
„Tikiu, kad glaudus mokslo, regionų savivaldos, verslo ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas padės priimti tinkamiausius ateities sprendimus.
Tai neabejotinai leis rasti pažangius sprendimus, prisidėti prie modernaus regionų vystymosi ir gerosios patirties sklaidos“, – sakė jis linkėdamas aktyvių, įžvalgių ir prasmingų diskusijų.
Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius taip pat akcentavo mokslo svarbą, tačiau neslėpė, kad net ir jam ne visada pavyksta viską numatyti.
„Šiuolaikinis pasaulis, bandydamas nuspėti ateitį, problemas, kad Lietuva ir pasaulis joms pasiruoštų, remiasi mokslo ir statistikos metodais. Bet net ir mokslui ne viską pavyksta numatyti. Pavyzdžiui, koronaviruso, Rusijos karinės agresijos.
Europos Komisija nubrėžė aiškias žaliojo kurso, skaitmenizacijos gaires. Tad tai, kas atrodo kaip utopiški, tolimi ir mūsų visuomenėje atgarsio neturintys procesai, vis tiek neabejotinai pasieks mūsų kaimus. Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie išmanius regionus ir kaimus“, – teigė M. Sinkevičius, skatindamas diskutuoti su aiškia žinute – kiekvienas kuria ateitį ir gali padėti jai labiau pasiruošti.
Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė, prof. dr. Astrida Miceikienė kalbėdama pabrėžė regionų svarbą dabartinėmis aplinkybėmis.
„Šiandienių pasaulio įvykių kontekste ypač svarbūs regionai, kuriuose auginama duona ir saugoma tautos tapatybė.
Ekonominis ir socialinis Lietuvos regionų stiprinimas – vienas aktualiausias klausimų jau kurį laiką. Nors tam tikrose srityse jie pasiekė gana gerų rezultatų, tenka pripažinti, kad turi dar daug neišnaudoto potencialo.
Daugelis mini Vilnių, (...) tačiau ar egzistuoja tik Vilnius ir šalia jo esanti Lietuva? Reikia kažką daryti kitaip, kad būtų išnaudotas regionų potencialas, kurio jie turi su kaupu“, – sakė ji pabrėždama, kad reikia didžiuotis, jei esi iš mažo miestelio ar regiono.
Profesorė taip pat sakė, kad reikia skatinti jaunimą grįžti į regionus ir kurti ten ateitį. „Joks miestietis, tarptautinis ekspertas ar rinkodaros specialistas nesukurs tvarios ir patrauklios gyventi vietovės, regionų tapatybės“, – teigė A. Miceikienė.
Anot jos, ekonominis regionų saugumas pirmiausia siejasi su kvalifikuotais žmogiškaisiais ištekliais.
„Verslininkai ir investuotojai visada domisi, ar regione, į kurį ketina investuoti ar kur ruošiasi įkurti verslą, yra atitinkamos kvalifikacijos specialistų ir juos ruošiančių institucijų.
Jeigu ne, tas regionas iškrinta iš verslui patrauklių vietovių sąrašo“, – pabrėžė ji pridurdama, kad kvalifikuotų specialistų trūkumas – problema, kurią reikia spręsti, skatinant jaunimą rinktis perspektyvias ir regionams svarbias studijų programas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)