Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Renginiai
Prasidėjo 26-oji žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2022“

Akademija, Kauno r. Prasidėjo žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2022“, kuri jau 26-oji. Joje – gausiausia žemės ūkio technikos ekspozicija. Pasak parodos organizatorių, visų dalyvių eksponatus vienija išmanumas.

VDU rektorius Juozas Augutis per parodos atidarymą sakė, kad tokiomis geopolitinėmis aplinkybėmis svarbiausia – dirbti žemę. „Nors Ukrainoje tokia padėtis, žemdirbiai vis tiek važiuoja į laukus su technika ir pradeda sėją. Nepaisant to, kaip klostysis įvykiai, turime dirbti žemę.

Net neabejoju, jei Lietuvoje būtų kaip Ukrainoje, mūsų šalies ūkininkai elgtųsi taip pat. Ši paroda vyksta karo prieš Ukrainą akivaizdoje, po pandemijos. Tad galima sakyti, kad tai – naujos pradžios pradžia“, – teigė J. Augutis.

Bioversija m7 2024 03 29

„Lietuva buvo, yra ir bus žemės ūkio kraštas. Žemdirbiai visada mums užtikrina skalsų duonos kąsnį“, – pabrėžė VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sveikindamas parodos dalyvius ir svečius aptarė mokslo svarbą.

„Praėjusiais metais paroda buvo rudenį, tad gerai, kad šiemet ji grįžo į savo laiką. Svarbu, kad ji vyksta universitete, nes už techniką ne mažiau svarbios ir žinios. Dabar brangsta žaliavos, tad žinios – ginklas, kuris padeda susidoroti su tokiais iššūkiais“, – sakė jis.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis dėkojo žemdirbiams, kurie, pasak jo, yra svarbiausi.

„Svarbiausi yra tie, kurie sėja grūdą. (...) Reikia keisti požiūrį į žemės ūkį. Prasidėjus karui jis truputį pasikeitė, nes žmonės suprato, kas juos maitina. Ačiū ūkininkams, kurie maitino, maitina ir maitins“, – dėkojo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas.

„Dabar vyksta didelis žemės ūkio virsmas – pereinama prie išmanaus ūkininkavimo. Sutapo du strateginiai tikslai – sumažinti aplinkos taršą ir išlaidas. Tai ypač svarbu dabar, kai viskas labai brangsta“, – sakė pagrindinio parodos rėmėjo „Žemtiekimas“ generalinis direktorius Saulius Silickas ir sveikino su atidaryta paroda.

Lankytojų laukia ne tik įdomios ekspozicijos, bet ir šviečiamoji programa. Naujausiomis žiniomis dalysis net 70 pranešėjų. Daugiau kaip pusę jų – VDU ŽŪA ekspertai. Nemažai šiųmečių temų siejasi su gerojo ūkininkavimo praktika.

Galima klausytis seminarų apie tvaraus ūkininkavimo sprendimus, socialines inovacijas, paramos priemones kaimo plėtrai ir žemės ūkiui, mokslo ir verslo bendradarbiavimo galimybes ir t. t.

VDU Žemės ūkio akademijos ekspertai pastebi, kad Lietuvos ūkininkai, žemės ūkio įmonių darbuotojai tampa vis išmanesni ir vis aktyviau domisi inovacijomis, kurios juos pačius skatina nuolat siekti naujų žinių ir tobulėti.

Anot jų, Lietuvos žemės ūkyje, palyginti su Vakarų šalimis, modernizacijos šuolis įvyko labai sparčiai. Tai – mūsų mokslininkų, ūkininkų ir produktus bei paslaugas žemės ūkiui teikiančių įmonių aktyvaus bendradarbiavimo rezultatas, kurį tradiciškai vainikuoja paroda „Ką pasėsi...“.

26-ojoje „Ką pasėsi... 2022“ parodoje tradiciškai gausiausia žemės ūkio technikos ekspozicija, kurią pristato įmonės – nuolatinės parodų dalyvės.

Šiemet užsiregistravo beveik 20 proc. naujų dalyvių, kurie pristato skysto mėšlo tvarkymo technologijas, natūralius ir biologiškai aktyvių medžiagų koncentratus, atsinaujinančios energetikos, IT ir telekomunikacinių sprendimų galimybes.

Taip pat vyksta tradicinė sodinukų ir amatų mugė, ypač laukiama sodininkų bei daržininkų mėgėjų. 

Kaip ir kasmet, prieš parodą apdovanoti 10 geriausių parodos eksponatų „Ką pasėsi... 2022“ medaliais.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos