Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
Kauno rajono ūkininkai išsirinko naują vadovą

Kaunas, gruodžio 6 d. Kauno rajono ūkininkų sąjungos nariai ne tik tradiciškai atšventė metinę šventę, bet ir visuotiniame susirinkime išsirinko naują skyriaus pirmininką. Po trejų metų darbo iš šių pareigų pasitraukęs Romas Majauskas vietą užleido Vytautui Žilinskui.

„Kai per daug pareigų turi, visos po truputį nukenčia. Kadangi padaugėjo darbo Lietuvos grūdų augintojų asociacijoje, nusprendžiau pasitraukti. Juolab kad buvau davęs pažadą šias pareigas eiti ne ilgiau kaip trejus metus. Vytautą pažįstu ne vienus metus - aktyvus, išprusęs vaikinas. Tikiu, kad jam puikiai seksis susidoroti su patikėtu darbu", - sakė R. Majauskas. Visuotiniame susirinkime penktadienį išrinkta ir nauja Taryba iš 11 narių, o naujojo primininko pavaduotojais tapo Loreta Maldutienė ir Romas Majauskas.

Genutė Staliūnienė

Bioversija 2024 07 09 m7

LŪS vicepirmininkė Genutė Staliūnienė naujai išrinktam pirmininkui linkėjo suburti bendrai veiklai kuo daugiau ūkininkų, kartu žadėjo remti visas geras jo iniciatyvas

V. Žilinskas ūkininkauja šešerius metus - nuo 2004 m. Pradėjo kaip jaunas ūkininkas nuo 26 ha, o šiandien Vandžiogalos seniūnijoje dirba 240 ha. Ūkis tebėra plėtros procese, jam modernizuoti įsigyta nemažai naujos technikos, bet dar ne vienas pirkinys numatytas artimiausiuose planuose.

Vytautas Žilinskas

Naujasis Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Vytautas Žilinskas žadėjo darbais pateisinti kolegų parodytą pasitikėjimą

Ūkyje Vytautas dirba pats vienas, tik tėvukas kartais pagelbsti, tad jaunas žemdirbys prisipažino, kad pasiūlymas kandidatuoti į pirmininkus jį nustebino ir šiek tiek išgąsdino - kaip reikės visur suspėti? „Netikėta buvo - kaip perkūnas iš giedro dangaus, - atvirai sako V. Žilinskas. - Pirmiausia noriu susipažinti su esama situacija, tad kol kas tuščiai nieko nesinori žadėti. Geriau patylėsiu ir darbais mėginsiu pateisinti pasitikėjimą".

Pagerbti konkurso nugalėtojai

Nors „Metų ūkio" nugalėtojai iškilmingai buvo pagerbti paskutinį lapkričio savaitgalį Kaune, bet Kauno rajono ūkininkų sąjunga juos savo ruožtu dar kartą pasveikino. Pirmosios vietos laimėtojas ūkininkas Audrius Banionis yra didžiulio mišraus ūkio šeimininkas, subūręs beveik šimto žmonių kolektyvą. Ūkyje pagamintos tikro kaimiško skonio dešros ir kvapni naminė duona gerai žinoma ne tik Kauno r. pirkėjams.

Audrius Banionis

Pirmosios vietos laimėtojo Taurakiemio seniūnijos ūkininko Audriaus Banionio ūkyje pagaminta produkcija gerai žinoma mobiliųjų ūkininkų turgelių pirkėjams

Ūkininkas atskleidė artimiausius planus - statyti grūdų elevatorių ir biodujų jėgainę. Ūkio reikmėms, kepyklai, skerdyklai ir mėsos cechui kas mėnesį sunaudojama elektros energijos už 50 tūkst. Lt, tad A. Banionis įsitikinęs, kad investicijos į biodujų jėgainę tikrai atsipirks. „O jei bus perteklinės energijos, galbūt statysiu šiltnamius", - prasitaria ūkininkas.

Antros vietos laimėtojai - Čekiškės seniūnijoje ūkininkaujantys brolis ir sesė Danas ir Lina Laurinavičiai. Bendras jų su mama dirbamos žemės plotas siekia apie 400 ha, augina grūdines kultūras ir rapsus.

Lina ir Danas Laurinavičiai

Čekiškės seniūnijoje ūkininkaujantys brolis ir sesė Danas ir Lina Laurinavičiai šiemet konkurse „Metų ūkis" tapo antrosios vietos laimėtojais

„Vertiname šį apdovanojimą daugiau kaip paskatinimą, o ne kaip apdovanojimą už realius rezultatus", - kuklinosi Lina, pridurdama, kad pasigenda apylinkėse ūkininkaujančių žemdirbių didesnio visuomeninio aktyvumo, dalyvavimo LŪS veikloje.

Trečiąją vietą laimėjo pavyzdingai tvarkomas Genovaitės ir Alfredo Galminų pienininkystės ūkis.

Ūkininkų gamybiniai rezultatai - vieni geriausių šalyje

Ūkininkus sveikino Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis, pabrėždamas, kad Kauno rajonas pagal ekonominius rodiklius visada būdavo tarp šalies geriausių. „Ir vieta, ir žmonės yra išskirtiniai, pasiekę labai gražių rezultatų. Mes, konsultantai, žinome daug žemdirbių paslapčių, bet čia jų neatskleisime. Galime pasakyti tiek, kad Kauno rajono ūkininkų pasiekti gamybiniai rezultatai atitinka pirmojo Europos penketuko rezultatus. Jūs priimate sprendimus šiandien, o mes galime ir turime padėti jums skaityti rytdienos laikraštį", - sakė E. Makelis, pridurdamas, kad nuo kitų metų žemdirbiams konsultantai pasiūlys ir naujų paslaugų.

Edvardas Makelis ir Jadvyga Ditkevičienė

LŽŪKT direktorius Edvardas Makelis ir Kauno r. biuro vadovė bei gyvulininkystės konsultantė Jadvyga Ditkevičienė dėkojo žemdirbiams už ilgametį bendradarbiavimą ir nuoširdų dalijimąsi patirtimi

„Dvidešimt pirmojo amžiaus ūkininkai turi žinoti labai daug: jūs esate vadybininkai, apskaitininkai, savo ūkio direktoriai. Ačiū jums, kad mes galime mokytis ir iš jūsų, nes jūs turite didžiulę patirtį - praktiką", - pabrėžė LŽŪKT Kauno r. biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Jadvyga Ditkevičienė, apdovanodama ilgamečius biuro klientus, pavyzdingų ūkių šeimininkus Aidą ir Audronijų Vaškus, Vidą ir Algimantą Kanapkus, Liną ir Vladą Kochanauskus, Marytę ir Joną Lapinskus, Redą ir Alfredą Rinkevičius, taip pat ūkininkus Algimantą Pėstininką, Ričardą Maldutį ir Audrių Banionį.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dėkojo žemdirbiams už rūpestį žeme ir už tai, kad ūkininkai mato šalia esančius žmones ir ištikus bėdai ar nelaimei pirmieji skuba į pagalbą, kad visada noriai remia mokyklų, kultūros centrų organizuojamus renginius, kad paprastai yra patys aktyviausi seniūnijų žmonės. „Linkiu tęsti gražias tradicijas ir būti ne tik Kauno rajono, bet ir visos Lietuvos lyderiais", - linkėjo meras.

Sveikina Kauno r. savivaldybė

Ūkininkus sveikino Kauno rajono meras (iš dešinės) Valerijus Makūnas ir Kauno r. savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas Alvydas Rimdeika. Savo ruožtu Loreta Maldutienė ir Romas Majauskas merui įteikė dar šiltą duonos kepalą, iškeptą A. Banionio ūkio kepykloje

Kauno r. yra registruota 3 100 ūkininkų ūkių, vidutinis vieno ūkio dydis siekia 18,5 ha. Kauno rajono ūkininkų sąjunga šiuo metu jungia 78 narius.

Apdovanojimai

Dovanas - simbolines pinigines iš stiklo - gausiam būriui renginio rėmėjų įteikė Romas Majauskas. Jam talkino žavi asistentė - konkurso „Mis ūkininkaitė 2010" nugalėtoja Akvilė Kaminskaitė iš Kauno r. Batniavos seniūnijos (nuotraukoje centre)

MŪ inf.

DAUGIAU RENGINIO NUOTRAUKŲ RASITE ČIA

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos