Basf m1 2024 06 14
Renginiai
„Ką pasėsi...2022“: įmonė nusprendė nedalyvauti parodoje

Akademija (Kėdainių r.) / Akademija (Kauno r.). Bendrovė „Dotnuva Baltic“ priėmė sprendimą nedalyvauti parodoje „Ką pasėsi...2022“ ir ragina parodas rengti kas antrus metus.

Kaip vieną iš apsisprendimo priežasčių įmonės atstovai įvardija prieš pusmetį vykusią parodą „Ką pasėsi... 2021“. „Nors verslui ji buvo sėkminga, dalyvauti antrą kartą tokio masto renginyje praėjus vos pusei metų nėra racionalu. Pandeminė situacija ir su tuo susiję iššūkiai padėjo galutinai priimti ne vienus metus brendusį sprendimą parodoje „Ką pasėsi“ nuo šiol dalyvauti tik kas antrus metus. Savo pavyzdžiu norime atkreipti dėmesį, kad pokyčiai reikalingi ir parodų sektoriuje artėjant prie Europos praktikos,“ - teigia UAB „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius Dangis Valaitis.

Europoje didžiausios žemės ūkio sektoriaus parodos vyksta kas antrus metus, vėlyvą rudenį arba žiemą. Lietuvoje organizuojamos dvi pagrindinės parodos – „Ką pasėsi“ ir „Agrovizija“. Šios parodos galėtų rotuoti kas antrus metus, ir tokio dažnumo mūsų nedidelei valstybei pilnai užtektų, rašoma „Dotnuva Baltic“ pranešime.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Naujienų, kurias būtų galima pristatyti lankytojams, technikos gamintojai parodoms kasmet nepristato. Dalyvaudami kas antrus metus rinkai galėsime pasiūlyti ir pristatyti daugiau technikos ar įrangos naujienų ir taip parodą padaryti dar inovatyvesne ir įdomesne lankytojams. <...> Tikimės, kad ateityje „Ką pasėsi“ parodos laikas bus pakeistas į rudenį, atsižvelgiant ir į ūkių darbo sezoniškumą. 

Paroda „Ką pasėsi“ yra reikšminga agroverslo raidos istorijai Lietuvoje. Tačiau ateinančios naujos technologijos ir sprendimai neabejotinai turi keisti ir parodas. Kertinės sąlygos šiai sėkmei pasiekti yra visam sektoriui tinkamas parodos laikas ir agroverslui vertę kuriantys parodos sprendimai“, rašoma įmonės pranešime.

***

VDU Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centro, organizuojančio parodą „Ką pasėsi“, direktorius dr. Virginijus Venskutonis sako, jog „Dotnuva Baltic“ apie savo principines nuostatas dėl parodos organizavimo periodiškumo ir laiko yra išsakiusi jau anksčiau, todėl sprendimas labiau tikėtas nei netikėtas.

„Šie klausimai buvo keliami ir anksčiau, juos diskutavome su verslo ir socialiniais partneriais. Vienos nuomonės šiais klausimais nėra. Atsiklausėme ir žemdirbių, ar kelti parodą į rudenį. Vis tik dauguma laikosi nuostatos, kad labai svarbu paisyti organizavimo tradicijų ir „nestumdyti“ parodos iš pavasario į rudenį. Didžiausios parodos Vokietijoje organizatoriai dėl pandemijos perkėlė parodą metams, tačiau jos laiko nekeitė. Tradicijos elementai yra labai reikšmingi“, - sako V. Venskutonis.

Apie nedalyvavimą parodoje „Ką pasėsi...“ jau anksčiau organizatoriams yra pranešusios įmonės „Väderstad“ ir „Audrokesta“.

„Mes nekvestionuojame įmonių pozicijų. Tikiu, kad verslo sprendimai dėl nedalyvavimo yra pagrįsti ir argumentuoti, lygiai taip pat, kaip ir sprendimai dalyvauti. Kitos įmonės pabrėžia, kad svarbu, jog paroda vyksta kasmet, nes tai išskirtinė proga susitikti su daugeliu potencialių klientų vienoje vietoje“, – komentuoja V. Venskutonis.

Parodos dalyviai registruojami iki kovo 4 d., tad po šios datos paaiškės jų skaičius.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos