Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Renginiai
Agronomai laukia pavasario

Akademija (Kėdainių r.). Ketvirtadienį įvykusiame 36-ajame Lietuvos agronomų sąjungos (LAS) suvažiavime apžvelgta metų veikla, tradiciškai paskelbti Lietuvai nusipelnę agronomai ir suteikti LAS Garbės narių vardai.

Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavimai vyksta kasmet. Šiais metais – tai jau 36-asis suvažiavimas, kuris buvo organizuotas nuotoliniu būdu. Į renginį prisijungė per 50 LAS narių iš 12 skyrių.

LAS pirmininkas dr. Edvardas Makelis pristatė 2023 metų veiklos ataskaitą, apžvelgė per praėjusius metus nuveiktus darbus, suorganizuotus renginius ir agronomų profesinės veiklos aktualijas.

Bioversija 2024 04 15 m7

LAS vykdo veiklą visoje šalyje, turi 426 narius, pernai įstojo 5 nauji nariai. Pernai buvo išrinkta nauja 21 nario valdyba. E. Makelis pakvietė agronomus ir toliau plėsti savo organizacijos gretas.

Pernai Sąjunga buvo paskelbusi ilgalaikius tikslus, kurie aktualūs ir dabar. Kaip pastebėjo E. Makelis, ypač sustiprėjo žaliasis ekstremizmas, nukreiptas prieš žemės ūkio veiklą. Tad agronomų laukia daug darbo ir šia prasme.

Pernai LAS atstovai buvo išvykę į Latviją, kur vyko Pasaulio artojų varžybos. Įdomu buvo stebėti profesionalius arimus ir drauge su kolegomis ir užsienio aptarti, kaip keičiasi žemės dirbimo technologijos.

Prieš dvejus metus LAS atšventė 100 metų jubiliejų. O šiemet visų agronomų laukia kitas jubiliejus – sukanka 100 metų, kai mūsų šalyje rengiami šios profesijos atstovai.

Agronomai pradėti rengti 1924 m. Dotnuvoje, Kėdainių r. Planuojama šią datą pažymėti per įvairius renginius. Vienas tokių – konferencija „Žemdirbio vasara“, vyksianti VDU Žemės ūkio akademijoje (ŽŪA) birželio 5 d.

Į šį renginį keliama ir šventinė pastarojo Sąjungos suvažiavimo dalis. Joje bus suteikti LAS Garbės nario vardai: ŽŪA mokslininkei dr. Darijai Jodaugienei, Juozui Vekšiui, Mindaugui Litvinskui ir Vidmantui Muraškai. Taip pat bus suteikti Lietuvai nusipelniusio agronomo vardai LAMMC Žemdirbystės instituto mokslininkei dr. Romai Semaškienei ir ŽŪA Agronomijos fakulteto profesoriui dr. Vaclovui Bogužui.  

LAS Garbės nario vardą jau yra suteikusi 71 agronomui, nusipelniusio Lietuvai agronomo vardą – 28 agronomams.

Kaip jau minėta, prieš 100-metį agronomai pradėti ruošti Dotnuvoje, o tai yra dabartinės VDU Žemės ūkio akademijos ištakos. Todėl ir ŽŪA šiemet švenčia 100-metį. Kaip sakė akademijos Agronomijos fakulteto dekanė dr. Aida Adamavičienė, ta proga renginių bus daug. O vienas didesnių, skirtas absolventams, vyks gegužės 18 d. Bus proga aplankyti akademiją, daryti grupiokų ir kursiokų susitikimus.

ŽŪA Bandymų stoties direktorius dr. Rimantas Velička pristatė „Žemdirbio vasaros“ temas: bus kalbama apie anglies kreditus, sveiką dirvožemį, augalų apsaugos aktualijas, dirbtinį intelektą žemės ūkyje, bus pristatomi naujausi tyrimai bandymų laukeliuose. 

R. Velička pasidžiaugė, kad pavasaris nenumaldomai artėja – jau buvo šiltesnių dienų, žiemkenčiai bunda, tampa vis žalesni. Tiesa, vėl prognozuojamas nedidelis šaltukas, todėl pasėlių vegetacijos atsinaujinimas sustos. Pasak profesoriaus, tai nepalanku augalams, nes jie išnaudoja dalį sukauptų maisto medžiagų.

„Vieversiai šiemet pasirodė dar prieš Vieversio dieną (vasario 24-ąją), gamtininkų nuomone, šiltesni pavasario orai gali užtrukti. Stebime, kad šį sezoną laukuose gruntinis vanduo labai aukštai, tad gali tekti ilgiau palaukti, kol dirvos pradžius, kad galėtume važiuoti tręšti. Kiekvienas pavasaris skirtingas, todėl ir mūsų darbas toks kūrybiškas“, – sakė patyręs agronomas ir mokslininkas R. Velička.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos