Berlynas. Augančios produkcijos kainos ir pajamų trūkumas verčia Vokietijos ekologiško pieno gamintojus keisti veiklos pobūdį.
Didesnė laukinių rūšių įvairovė, cheminių trąšų ir pesticidų nenaudojimas, tvarumas ir aplinkos apsauga, didesnė gyvūnų gerovė – daugelio vartotojų nuomone, būtent dėl to ekologinis ūkininkavimas pranašesnis, palyginti su tradiciniais pieno ūkiais.
Vis dėlto dėl didelių gamybos sąnaudų Vokietijos gamintojai priversti priimti nelengvus sprendimus. Kaip praneša regioninis leidinys „Schwäbische Zeitung“, ūkininkai grįžta prie tradicinių praktikų.
Pastarųjų metų įvykiai nepalankūs ekologiniam ūkininkavimui. Gerokai išaugo elektros, dyzelino ir technikos atsarginių detalių išlaidos. Ekologinius ūkius užgriūna vis didesni lūkesčiai ir nauji reikalavimai nuolat didinti gyvūnų gerovę.
Be to, apsipirkdami vartotojai taupo ir ieško pigesnių prekių ženklų. Sumažėjus ekologiškų produktų poreikiui, vis sunkiau dirbti pelningai. Ūkių savininkai griebiasi įvairių taktikų, pavyzdžiui, trumpina darbuotojų darbo laiką ir mažina atlyginimus.
Vokietijos ekologinių ūkių savininkai kaltina didelį galios disbalansą tarp regionų gamintojų ir stambių pieno bei didelių prekybos įmonių. Jų teigimu, prekybininkai pelnosi iš gamintojų ir vartotojų. Tad jei šie renkasi pigesnius, prekybos centro prekių ženklu pažymėtus produktus, ekologiniams ūkiams lieka tik prisitaikyti prie situacijos – atsisakyti ūkinės veiklos arba keisti kryptį.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kariaujančio ukrainiečio svajonėse – saldžiųjų bulvių selekcija
2024-11-25 -
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02
(0)