Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Pasaulyje
Vokietijoje stinga ekologiškų pašarų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Berlynas. Karo siaubiama Ukraina – pagrindinė baltyminių pašarų be GMO tiekėja. Sutrikus gamybai ir eksportui kyla rizika, kad Vokietijos ekologinių ūkių savininkai bus priversti grįžti prie tradicinių gyvulių racionų. 

Nemažai Vokietijos ekologinių ūkių baltyminius pašarus be GMO importuoja iš Ukrainos bei Juodosios jūros regiono ir neturi kitų alternatyvių tiekėjų, rašoma portale agrarheute.com.

Problema liečia visus gyvulininkystės sektorius, labiausiai – kiaulių ir paukščių augintojus. Remiantis juodžiausiu scenarijumi, po kelių savaičių ekologiškų pašarų sandėliai ištuštės, todėl gyvulių augintojams teks pereiti prie tradicinės sudėties racionų.

Bioversija m7 2024 09 18

Įmonės abejoja, ar sugebės išlaikyti savo ekologinės gamybos sertifikatą, tad prašo atsakingų tarnybų laikinai sustabdyti reikalavimus, taikomus ekologiškai produkcijai gaminti.

Ekologiško maisto pramonės asociacijos (BÖLW) atstovai ragina nekelti panikos. Jie pabrėžia, kad daugelis ekologinių ūkių patys užsiaugina nemažai reikalingų pašarų arba gauna jų iš vietinių kolegų, todėl nėra labai priklausomi nuo tiekimo iš Ukrainos. 

Kita vertus, BÖLW atstovai sutinka, kad dėl dabartinės situacijos logiška tikėtis išimčių. Pagal vieną iš siūlymų, gyvuliai ir paukščiai ekologiniuose ūkiuose galėtų būti šeriami įprastais pašarais tol, kol trūks ekologiškų alternatyvų.

Nuo šių metų pradžios Vokietijoje įsigaliojo naujas reglamentas, kuris sumažino leistiną įprastų baltyminių pašarų dalį, t. y. ekologiškai auginamiems paršeliams ir paukščių jaunikliams įprastų pašarų kiekis racione negali viršyti 5 procentų. Pasak BÖLW, dėl įtemptos situacijos rinkoje šio reglamento įsigaliojimas turėtų būti atidėtas.

Problemų nestinga ir įprastine gamyba užsiimantiems žemdirbiams. Vokietijos gyvulininkystės sektoriui, kuris per paskutinius dvejus metus jau patyrė daug nuostolių, sunku adaptuotis. Kiaulių augintojai teigia, kad šerti vieną gyvulį iki skerdimo atsieina 120 eurų. Kalakutų augintojai skundžiasi, kad tvartai ištuštėjo 20 procentų. Viščiukų broilerių augintojai svarsto pasitraukti iš verslo dėl milžiniškų energijos ir pašarų išlaidų. 

Parengta: pagal agrarheute.com
    Gudinas -  23 06 14

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kaip vertinate dabartines žemės ūkio paskolų palūkanas?
    Visos apklausos