Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Vokiečių ugniagesiai mokosi gelbėti gyvulius
Asociatyvi Pixabay (Cornell Frühauf) nuotr.

Berlynas. Gelbėti didelius gyvūnus tenka vis dažniau. Vokietijoje ugniagesiams rengiami specialūs mokymai, kuriuose jie ir mokosi, kaip tinkamai padėti nelaimės ištiktiems gyvūnams.

Avarinės situacijos ištinka ir gyvūnus. Ar tai būtų eismo įvykiai su traukiamomis arklių priekabomis, ar į mėšlo duobę, griovį įkritusios karvės – Vokietijos ugniagesių gelbėtojų valdymo centrai kasdien registruoja atvejus, susijusius su stambiais gyvūnais ir tokių atvejų tik daugėja, rašo didžiausias Vokietijos priešgaisrinės tarnybos žurnalas „Feuerwehr“.

Vis dėlto daugelis tarnybų nėra pasirengusios reaguoti tinkamai. Vokietijos ugniagesių asociacijos duomenimis, šalyje veikia apie 22 300 ugniagesių komandų, tačiau iš jų tik 428 yra apmokytos veikti ekstremaliose situacijose su stambiais gyvūnais.

Bioversija 2024 04 26 m7

Techninis stambių gyvūnų gelbėjimas Vokietijoje dar neįeina į standartinius mokymo planus, priešingai nei Jungtinėje Karalystėje, kur 1990-aisias sukurta visame pasaulyje pripažinta standartinė didelių gyvūnų techninio gelbėjimo tvarka. Anglišką metodą naudoja ir vienintelis sertifikuotas stambių gyvūnų gelbėjimo treneris Vokietijoje Lutz‘as Hauch‘as (Lucas Hauchas). 

Specialiuose kursuose dėstomi ne tik teoriniai pagrindai, saugos, žmonių valdymo, rizikų vertinimo mokymai, bet ir modeliuojami įvairūs scenarijai treniruotėms skirtingose aplinkose: šlaituose, grioviuose, vandentakiuose, pelkėse, pamiškėse.

Instruktorius L. Hauch‘as pratybose naudoja natūralaus dydžio arklio maketą, kuris sveria apie 200 kg ir turi judrias galūnių jungtis. Ugniagesiai mokomi veikti su specialiais įrankiais sudėtingomis aplinkybėmis, kad išlaisvintų gyvūną kuo švelniau. 

Pasak mokymų inspektoriaus, retais atvejais ugniagesiams prireikia kėlimo įrangos ar krano. Apie 90 proc. visų stambių gyvūnų galima išgelbėti specialiais trosais ir paprasčiausia raumenų jėga.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos