Berlynas. Gelbėti didelius gyvūnus tenka vis dažniau. Vokietijoje ugniagesiams rengiami specialūs mokymai, kuriuose jie ir mokosi, kaip tinkamai padėti nelaimės ištiktiems gyvūnams.
Avarinės situacijos ištinka ir gyvūnus. Ar tai būtų eismo įvykiai su traukiamomis arklių priekabomis, ar į mėšlo duobę, griovį įkritusios karvės – Vokietijos ugniagesių gelbėtojų valdymo centrai kasdien registruoja atvejus, susijusius su stambiais gyvūnais ir tokių atvejų tik daugėja, rašo didžiausias Vokietijos priešgaisrinės tarnybos žurnalas „Feuerwehr“.
Vis dėlto daugelis tarnybų nėra pasirengusios reaguoti tinkamai. Vokietijos ugniagesių asociacijos duomenimis, šalyje veikia apie 22 300 ugniagesių komandų, tačiau iš jų tik 428 yra apmokytos veikti ekstremaliose situacijose su stambiais gyvūnais.
Techninis stambių gyvūnų gelbėjimas Vokietijoje dar neįeina į standartinius mokymo planus, priešingai nei Jungtinėje Karalystėje, kur 1990-aisias sukurta visame pasaulyje pripažinta standartinė didelių gyvūnų techninio gelbėjimo tvarka. Anglišką metodą naudoja ir vienintelis sertifikuotas stambių gyvūnų gelbėjimo treneris Vokietijoje Lutz‘as Hauch‘as (Lucas Hauchas).
Specialiuose kursuose dėstomi ne tik teoriniai pagrindai, saugos, žmonių valdymo, rizikų vertinimo mokymai, bet ir modeliuojami įvairūs scenarijai treniruotėms skirtingose aplinkose: šlaituose, grioviuose, vandentakiuose, pelkėse, pamiškėse.
Instruktorius L. Hauch‘as pratybose naudoja natūralaus dydžio arklio maketą, kuris sveria apie 200 kg ir turi judrias galūnių jungtis. Ugniagesiai mokomi veikti su specialiais įrankiais sudėtingomis aplinkybėmis, kad išlaisvintų gyvūną kuo švelniau.
Pasak mokymų inspektoriaus, retais atvejais ugniagesiams prireikia kėlimo įrangos ar krano. Apie 90 proc. visų stambių gyvūnų galima išgelbėti specialiais trosais ir paprasčiausia raumenų jėga.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)