BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Vietoj augimo reguliatorių – volavimas
„Unser Land“ ekrano kopija

Berlynas. Vokiečių ūkininkas atlieka bandymus, kuomet kviečių pasėlius voluoja, siekdamas suformuoti išgulimui atsparesnius augalus. Augintojas teigia, kad toks būdas pasiteisina.

Ūkininkai Martin`as ir Adi`s Bauer`iai taiko specialų kviečių auginimo būdą, kuris, be kita ko, padeda sutaupyti ir pasėlių priežiūros išlaidas hektarui.

Gegužės pradžioje, kai kviečių stiebai pasiekia maždaug 20 cm aukštį, ūkininkai važiuoja su volu per pasėlį. Volavimo tikslas – pristabdyti kviečių augimą, nenaudojant cheminių augimo reguliatorių.

Bioversija 2024 04 26 m7

Šiuos lauko bandymus ūkininkai pradėjo prieš trejus metus. Pusę lauko purškė augimo reguliatoriais, kaip įprasta, o kitą pusę volavo. Kadangi tarp variantų pasėlių derliaus skirtumo nebuvo, metodą ėmė taikyti dėl ekonominės naudos.

Volavimas, pasak ūkininkų, padeda sulėtinti augalų augimą. Tačiau tam, kad šis būdas veiktų, dar reikia taupiau tręšti pasėlius azotu. Mat voluojant labai storus kviečių augalus jie būtų sutraiškyti.

Net ir naudojant mažiau trąšų, Bauer`iai teigia, kad derlius išlieka toks pat.

Pasak Adi Bauer`io, taikant tokį kviečių priežiūros būdą sutaupoma nuo 80 iki 100 eurų hektarui. Be to, kad nebereikia pirkti augimo reguliatorių, mažėja ir fungicidų poreikis, nes ligų užkratas privoluotuose javuose nebeplinta taip lengvai. Tačiau moksliniai tyrimai dėl fungicidų panaudojimo dar nebuvo atlikti – tik dabar Bavarijos valstybinis žemės ūkio institutas įtraukė šį tyrimą į darbotvarkę.

Martin`as ir jo tėvas Adi`s Bauer`iai turi 220 ha ūkį Aukštutiniame Pfalce (vienas iš septynių Vokietijos Bavarijos administracinių rajonų). Čia yra ir kitų šio metodo šalininkų: kai kurie ūkininkai jau daugelį metų naudoja volą kviečių pasėliuose.

Šaltinis: www.wochenblatt-dlv.de
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos