Basf A1 2024 10 11 Basf m1 2024 10 11
Pasaulyje
Valdžios sprendimais nepatenkinti ir Prancūzijos žemdirbiai
Asociatyvi Freepik (mamewmy) nuotr.

Paryžius. Prancūzijos ūkininkų sąjungos FNSEA vadovai ir jaunųjų ūkininkų lyderiai susitiks su ministru pirmininku Gabrielʼiu Attalʼiu (Gabrieliu Ataliu), praėjus dienai, kai žemės ūkio ministras Marcʼas Fesneau (Markas Fesno) paskelbė, kad ilgai atidėliotas reformų paketas vėl atidedamas.

Augantis ūkininkų pyktis tampa pirmuoju dideliu iššūkiu pertvarkytai prezidento Emmanuelʼio Macronʼo (Emaniuelio Makrono) vyriausybei. Kai kurie jau ėmėsi tiesioginių veiksmų, kad išreikštų savo nepasitenkinimą.

Žemdirbių atstovų susitikimas su Prancūzijos ministru pirmininku suplanuotas dar prieš paskelbiant apie naujausią reformos atidėjimą.

Bioversija m7 2024 11 01

Jau savaitgalį G. Attalʼis tvirtino ūkininkams, kad yra jų pusėje. „Mūsų ūkininkai nėra banditai, teršėjai, žmonės, kurie kankina gyvūnus, kaip kartais girdime“, – sakė jis šeštadienį pietiniame Ronos regione vykusiame susitikime.

Tačiau naujausi Pietų Oksitanijos regiono ūkininkų veiksmai atskleidžia jų pyktį – praėjusią savaitę jie pradėjo greitkelio A64 blokadą ties Karbonu, maždaug už 45 km į pietvakarius nuo Tulūzos.

Be kita ko, jie skundžiasi dėl nuolat didėjančių išlaidų, su kuriomis susiduria šis sektorius, ir, jų teigimu, dėl pernelyg griežtų aplinkosaugos taisyklių dusinančio poveikio.

Jie taip pat nepatenkinti, kad didinami progresiniai mokesčiai ne kelių transportui naudojamam dyzelinui, kuris būtinas jų darbui.

Prancūzijos vyriausybės santykiams su šiuo sektoriumi nepadėjo tai, kad E. Macronʼas daugiau nei prieš metus pirmą kartą paskelbė atidedantis žemės ūkio reformas.

FNSEA viceprezidentas Luc'as Smessaert'as teigė, kad ūkininkai pageidauja, jog būtų nutrauktas perteklinis Europos normų perkėlimas į Prancūzijos sistemą ir kad būtų visiškai įgyvendintas 2021 metų įstatymas, kuriuo siekiama apsaugoti ūkininkų darbo užmokestį.

Jei FNSEA pirmadienį vyksiančiame posėdyje nebus patenkinta, ji neatmetė galimybės imtis veiksmų ir išreikšti savo pretenzijas.

Be kita ko, tai gali įvykti per E. Macronʼo vizitą į kasmetinę žemės ūkio parodą Paryžiuje, kuri prasideda vasario 24 d. ir kurioje ūkininkai paprastai išsako savo nuomonę tiesiogiai Prancūzijos lyderiams.

Protestai Europoje

Panašios problemos paskatino ir kitų Europos šalių ūkininkus imtis veiksmų. Protestų būta Vokietijoje, Rumunijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje. Lietuvos žemdirbiai taip pat tęsia protesto akciją.

Visos šios šalys susiduria su infliacijos, kurią iš dalies sukėlė Rusijos invazija į Ukrainą, ir, kai kurių nuomone, nesąžiningos konkurencijos su iš Ukrainos importuojamais žemės ūkio produktais problema.

Jungtinėje Karalystėje pirmadienį vaisių ir daržovių augintojai vėl protestuos prie parlamento prieš, jų teigimu, nesąžiningas sutarčių su pagrindiniais prekybos centrais sąlygas.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
Visos apklausos