Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Ukraina: Lenkijos ūkininkų blokada prie bendros šalių sienos kelia grėsmę saugumui Papildyta
Asociatyvi Freepik nuotr.

Kyjivas. Ukrainos infrastruktūros ministras pirmadienį pareiškė, kad Lenkijos ūkininkai, blokuojantys bendrą šalių sieną, kelia tiesioginę grėsmę Ukrainos saugumui.

„Sienos blokavimas – tiesioginė grėsmė ginančios šalies saugumui. Tokie veiksmai daro neigiamą poveikį mūsų konfrontacijai su bendru priešu, vadinamu Rusija“, – sakoma socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame infrastruktūros ministro Oleksandrʼo Kubrakovʼo (Aleksandro Kubrakovo) pareiškime.

Jis sakė, kad šiuo metu Lenkijos pusėje blokuojami 6 kontrolės punktai, o Jahodynės–Dorohusko pasienio patikros punkte krovinių eismas visiškai sustabdytas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Lenkijos atstovas sakė, kad Dorohusko pasienio punkte susidarė maždaug 600 sunkvežimių, norinčių išvažiuoti iš Lenkijos, eilė.

„Apskaičiuota, kad tiek sunkvežimių išvyks maždaug per 232 valandas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Mokesčių administracijos rūmų Liubline atstovas Michalʼas Derusʼas (Michalas Derusas).

Jis nurodė, kad naktį sieną su Ukraina kirto daugiau nei dvi dešimtys sunkvežimių, tačiau esą nė vienas sunkvežimis neįvažiavo į Lenkiją.

„Mūsų turimais duomenimis, į Lenkiją (iš Ukrainos) neįvažiavo nė vienas sunkvežimis. Todėl reikia manyti, kad tai yra visiška blokada“, – sakė M. Derusʼas.

Kelių eismas į ES narę Lenkiją buvo gelbėjimosi ratas Ukrainos bendrovėms, ypač jos žemės ūkio sektoriui, Rusijos invazijai apsunkinus pagrindinius prekybos kelius per Juodąją jūrą.

Tačiau padidėjęs siuntų kiekis papiktino Lenkijos logistikos bendroves ir ūkininkus, kurie teigia, kad jų konkurentai iš Ukrainos mažina jų kainas.

Pirmoje vasario pusėje Lenkijos ūkininkai per protestus išpylė į Europos Sąjungą eksportuotų ukrainietiškų grūdų krovinį ir sukėlė pasipiktinimą Ukrainoje. Varšuva atsiprašė už šį incidentą.

„Sienos blokada turės rimtų pasekmių mūsų šalims“, – pirmadienį perspėjo O. Kubrakovʼas, sakydamas, kad tai gali būti naudinga Rusijai.

Prognozuojama, kad situacija paaštrės antradienį, Lenkijos ūkininkams raginant visiškai blokuoti sieną su Ukraina.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos