Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Lenkijos žemės ūkio ministras dėl išbertų ukrainietiškų grūdų: „Atsiprašau už tokį poelgį“
Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministerijos nuotr.

Dorohuskas. Protestuodami Lenkijos ūkininkai pasienyje su Ukraina išbėrė į Europos Sąjungą (ES) eksportuotų ukrainietiškų grūdų krovinį. 

Lenkijos žemės ūkio ministerijos svetainėje paskelbtas oficialus komentaras, kuriame šios šalies žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Czesławʼas Siekierskiʼs (Česlavas Sierskis) atsiprašė už tokį ūkininkų poelgį.

„Lenkijos ūkininkų vardu atsiprašau už tokį poelgį ir prašau suprasti jų nepaprastai sudėtingą padėtį. Vykdome technines derybas su Ukrainos žemės ūkio ministerija, kad apibrėžtume prekybos sąlygas, kurios apribotų prekių, kenkiančių žemės ūkio maisto produktų rinkų stabilumui, antplūdį“, – pranešime rašė Cz. Siekierskiʼs. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Jis pabrėžė, kad tokia protesto forma jam neatrodo tinkama, tačiau pareiškė suprantantis tokį poelgį. Mat ūkininkai nesuvaldė emocijų, nes jų ekonominė padėtis labai sunki: neturi pinigų trąšoms ir augalų apsaugos produktams pirkti.

Cz. Siekierskiʼs taip pat pabrėžė, kad spręsti Lenkijos ūkininkų problemas reikia dialogo keliu.

Vis tik viešas ministro laiškas nepatiko Lenkijos ūkininkams – dauguma jų socialiniuose tinkluose ne kartą rašė neturintys už ką atsiprašyti. 

Be to, prieš Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministrui išplatinant šį pareiškimą, Ukrainos Lvovo meras Andriyʼus Sadovyiʼs  (Endrijus Sadovis) lenkų ūkininkus socialiniuose tinkluose pavadino prorusiškais provokatoriais. Tiesa, vėliau už šiuos žodžius atsiprašė.

Ukrainos žemės ūkio ministerija atskiru pareiškimu griežtai pasmerkė „tyčinį ukrainietiškų grūdų sunaikinimą“.

Taip pat pasigirdo raginimų Lenkijos valdžios institucijas nubausti ūkininkus už pasienyje išbertus grūdus. Vėliau Lenkijos prokurorai pranešė, kad pradėjo tyrimą dėl šio incidento.

Cz. Siekierskiʼo komentare taip pat teigiama, kad Lenkijos ūkininkai padėjo Ukrainai ir vis dar nori tai daryti: „Tačiau ūkininkai norėtų, kad ši pagalba būtų naudinga Ukrainos biudžetui, o ne oligarchams, kurie didžiuliuose plotuose augina grūdus. (...)  Jos yra pagrindinės šio didelio importo, kuris kenkia Europos žemės ūkio maisto produktų rinkų stabilizavimui, varomoji jėga.“

Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras taip pat pabrėžė, kad problemų sprendimai priklauso ne tik nuo Lenkijos ir Ukrainos santykių, nes Europos Komisija atsakinga už prekybos organizavimą ir taisykles bendroje Europos rinkoje.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos