Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Į protestą Čilėje – su 10 000 bičių
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Santjagas. Per protestą prie Prezidento rūmų Čilės bitininkai su 60 bičių pilnais aviliais reikalavo vyriausybės kovoti su sausra, dėl kurios mažėja šių vabzdžių populiacija.

Protestuotojai užtvėrė gatvę priešais rūmus aviliais, kuriose dūzgė apie 10 tūkst. bičių. Pareigūnai avilius patraukė, tačiau be incidentų neapsieita – septyni jų sugelti, nors ir dėvėjo nuo bičių saugančius kostiumus.

Čilėje nuo 2010 m. tęsiasi didžiulė sausra, dėl kurios sumažėjo bičių populiacija. Žydintys augalai vysta nespėję prikaupti joms išgyventi reikalingo nektaro, pasėliai nyksta.

Bioversija 2024 04 26 m7

Bitininkų teigimu, kita šalies problema – vandens stygius – irgi daro įtaką bitėms. Konkrečiai – jų maistui, įskaitant pasėlius ir žydinčius augalus. Tai neigiamai veikia ne tik bičių augintojus, bet ir kitus ūkininkus. Juk nuo bičių priklauso ir avokadų, obuolių eksportas, nes jos yra pagrindinės vaismedžių apdulkintojos.

Norėdami išvengti didesnių nuostolių, bitininkai siekia, kad Čilės vyriausybė padidintų medaus kainas arba suteiktų subsidijas.

Šaltinis: euronews.com
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos