Pekinas. Į Žemę sugrįžę kinų astronautai atsigabeno pirmųjų pasaulyje ryžių, užaugintų orbitoje. Šis pasiekimas leis geriau suprasti nesvarumo poveikį ryžių auginimui ir rasti tvarų maisto šaltinį ilgalaikėms misijoms kosmose.
Astronautai Chen Dong, Liu Yang and Cai Xuzhe orbitoje išbuvo 183 dienas, prižiūrėjo, kaip baigiama statyti Kinijos kosminė stotis „Tiangong“, ir atliko keletą mokslinių eksperimentų, rašo „Seed Daily“.
Vieno jų metu tyrėjai siekė atlikti visą ryžių gyvenimo ciklą kosmose: pradedant sėklų sudaiginimu, baigiant subrendusiu augalu, kuris suformuoja naujas sėklas.
Eksperimentas prasidėjo liepos pabaigoje, o po 120 dienų kosminėje stotyje sunoko pirmosios ryžių sėklos. Į Žemę atgabentos sėklos bus perduotos Šanchajaus laboratorijoms tolesniems tyrimams.
Iš orbitos astronautai parsiskraidino ir baltažiedžio vairenio sodinukų. Šiuos augalus mokslininkai dažnai naudoja tyrinėdami mutacijas. Dabar jie tirs, kaip nesvarumo būsena veikia vairenių molekules. Taip tikimasi daugiau sužinoti apie tai, kaip kurti naujus augalus, labiau prisitaikant prie gyvenimo kosmose.
Pasak Kinijos mokslų akademijos profesorės Zheng Huiqiong, anksčiau kosminėse stotyse pavyko užauginti rapsų, pupelių ir kviečių.
Kai kurie kosmose užaugintų ryžių skirtumai, palyginti su įprastais, buvo matomi iškart: augalai pradėjo žydėti truputį anksčiau, o jų stiebai augo išlaikydami tarpusavio atstumą, o ne susispaudę kaip Žemėje.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)