Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Pasaulyje
Siuntoje iš kosmoso – pirmieji ten užauginti ryžiai
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Pekinas. Į Žemę sugrįžę kinų astronautai atsigabeno pirmųjų pasaulyje ryžių, užaugintų orbitoje. Šis pasiekimas leis geriau suprasti nesvarumo poveikį ryžių auginimui ir rasti tvarų maisto šaltinį ilgalaikėms misijoms kosmose.

Astronautai Chen Dong, Liu Yang and Cai Xuzhe orbitoje išbuvo 183 dienas, prižiūrėjo, kaip baigiama statyti Kinijos kosminė stotis „Tiangong“, ir atliko keletą mokslinių eksperimentų, rašo „Seed Daily“.

Vieno jų metu tyrėjai siekė atlikti visą ryžių gyvenimo ciklą kosmose: pradedant sėklų sudaiginimu, baigiant subrendusiu augalu, kuris suformuoja naujas sėklas.

Bioversija 23 01 16

Eksperimentas prasidėjo liepos pabaigoje, o po 120 dienų kosminėje stotyje sunoko pirmosios ryžių sėklos. Į Žemę atgabentos sėklos bus perduotos Šanchajaus laboratorijoms tolesniems tyrimams.

Iš orbitos astronautai parsiskraidino ir baltažiedžio vairenio sodinukų. Šiuos augalus mokslininkai dažnai naudoja tyrinėdami mutacijas. Dabar jie tirs, kaip nesvarumo būsena veikia vairenių molekules. Taip tikimasi daugiau sužinoti apie tai, kaip kurti naujus augalus, labiau prisitaikant prie gyvenimo kosmose.

Pasak Kinijos mokslų akademijos profesorės Zheng Huiqiong, anksčiau kosminėse stotyse pavyko užauginti rapsų, pupelių ir kviečių. 

Kai kurie kosmose užaugintų ryžių skirtumai, palyginti su įprastais, buvo matomi iškart: augalai pradėjo žydėti truputį anksčiau, o jų stiebai augo išlaikydami tarpusavio atstumą, o ne susispaudę kaip Žemėje.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos