Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Pasaulyje
Protestuoja Vokietijos ūkininkai (papildyta)

Berlynas. Maždaug 200 traktorių antradienį užblokavo Berlyno centrą, ūkininkams protestuojant prieš naujus vyriausybės planus, kurie, pasak demonstrantų, apsunkins ūkininkavimą, pranešė televizija „Welt“.

Protesto akcija prasidėjo 9 val., bet spūstys gatvėse formavosi jau anksčiau, traktoriams keturiais maršrutais – iš Berlyno šiaurės, pietų, rytų ir vakarų – važiuojant miesto centre esančio Didžiosios Žvaigždės transporto žiedo link.

Kaip pranešė laikraštis „Berliner Morgenpost“, protesto vietoje budi daugiau kaip 600 policijos pareigūnų. Panašių akcijų Berlyne būta ir anksčiau; šį kartą ūkininkai taip sureagavo į rugsėjo mėnesį pristatytą vyriausybės žemės ūkio paketą.

Bioversija m7 2024 11 19

Ūkininkų nuomone, vyriausybės planuojamos priemonės, sudarys jiems papildomų sunkumų. Be kitų dalykų, vyriausybė planuoja griežtinti trąšų vartojimo normas.

Analogiškos akcijos antradienį vyksta Bonoje, Viurcburge, Miunchene, Bairoite, Štutgarte, Freiburge, Magdeburge ir Hanoveryje.

Nepasitenkinimą dėl naujojo, rugsėjo mėnesį pristatyto, Vokietijos žemės ūkio paketo šalies ūkininkai jau pradėjo reikšti ir anksčiau. Dar rugsėjo pabaigoje kaip protesto ženklą vokiečiai žemdirbiai savo laukuose išstatė žalius kryžius.

„Represinė politika stumia į aklavietę“

Praėjusią savaitę, spalio 14-ąją, šimtai Vokietijos ūkininkų irgi buvo susirinkę į mitingą Bonoje. Žemdirbiai protestavo prieš tai, kad valdžią ketina griežtinti įstatymus, reguliuojančius žemės ūkyje aplinkosaugos reikalavimus, stiprinančius priemones, nukreiptas prieš klimato kaitą ir pan. Esą tokie sugriežtinimai kelią grėsmę pirmiausiai pačių ūkių išlikimui, ateičiai.

Reino žemdirbių asociacijos prezidentas Bernhardas Konsenas priminė, kad ūkininkai visuomet siekė dialogo, bet dabar „valdžios represinė politika juos stumia į aklavietę“.

„Kiek dar miesto interesai bus statomi aukščiau žemės ūkio? – retoriškai klausė B. Konsenas. – Dabar pati didžiausia pasaulyje karvių ferma su 37 tūkst. galvijų pastatyta Dubajaus dykumoje. Tai – kitų šalių „atsakymai“ į žmonijos apsirūpinimo maistu problemą ateityje. Mums reikia priimti naują statybų kodeksą, leidžiantį ūkiams statyti naujas fermas, kuriose būtų užtikrinta gyvulių gerovė.“

Bulvių karalienė prieš Vyno karalienę

Praėjusią savaitę Bonoje Federalinėje žemės ūkio ministerijoje pasisakė jauna ūkininkė Ana Miuler, Reino Bulvių karalienė. Portalas topagrar.com pateikia citatas iš jos kalbos, pirmiausiai skirtos Vokietijos žemės ūkio ministrei Julijai Kliokner, kuri, beje, 1995 m. buvo išrinkta šalies Vyno karaliene.

Ana Miuler savo kalboje pabrėžė, kad ją, kaip ir daugelį kitų jaunų šalies ūkininkų, kurie galvoja apie savo ateitį, labai jaudina ir netgi erzina politikų ir kai kurių kitų visuomenės atstovų negatyvus požiūris į žemės ūkį ir žemdirbius.

„Mes pasisakome už ilgalaikes vertybes, kurios tarnauja visuomenei, auginame ir gaminame maisto produktus. Pasisakome už tvarų žemdirbiškų ir gamtinių rajonų vystymąsi, kad žmonės galėtų gyventi švarioje aplinkoje. Tačiau mūsų darbą nuolatos drabsto purvais tiek žiniasklaida, tiek politikai ar ekologijos aktyvistai“, - sakė A. Miuler.

Reino Bulvių karalienė kreipėsi į žemės ūkio ministrę, kviesdama ją kartu kovoti prieš nepagrįstą žemės ūkio kritiką, prieš aplinkos apsaugos valdininkų bei ekologinių organizacijų spaudimą. Ūkininkė prašė ministrę, kad ji „ekologams“ paaiškintų, jog geriausias būdas spręsti problemas – bendradarbiavimas.

„Ministre, sukurkite mums, jauniems ūkininkams, perspektyvas. Dabar kyla klausimas – ar ateitis bus be žemės ūkio ir ūkininkų? Ateitis bus, jeigu Vokietijos politika galų gale pasuks kita kryptimi. Mes reikalaujame žemės ūkio kurso korekcijų dabar“ – sakė A. Miuler.

„Interfax“-BNS, MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos