Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Prancūzų ūkininkai paralyžiavo miestus

Paryžius. Šimtai traktorių trečiadienį užplūdo Paryžių, prancūzų ūkininkams protestuojant prieš žemės ūkio bendruomenės patiriamus sunkumus ir raginant prekybos centrų tinklus mokėti jiems daugiau už tiekiamus produktus.

Piko valandomis Prancūzijos sostinėje buvo pranešama apie susidariusias eismo spūstis, kurių bendras ilgis buvo net 340 km, traktorių vilkstinėms paralyžiuojant eismą į miestą vedančiuose pagrindiniuose keliuose.

Traktoriai taip pat blokavo eismą Lione ir kituose miestuose.

Bioversija 22 02 02

Paryžiuje apie 200 ūkininkų užblokavo Eliziejaus Laukų alėją ir išvertė kupetą šieno prie restorano „Fouquet's“ – turtuolių ir garsenybių nuolatinės susitikimų vietos, kurią anksčiau šiemet nuniokojo „geltonųjų liemenių“ judėjimo protestuotojai.

„Reikalaujame susitikti su prezidentu. Lauksime čia, kiek reikės“, – per mitingą pareiškė ūkininkų profesinės sąjungos FDSEA narys Sirilas Milaras (Cyrilas Milard).

Kai kurie protestuotojai pritvirtino prie savo traktorių priekinių dalių plakatus su užrašu „Macronai (Makronai), atsakyk mums!“.

Prancūzijos ūkininkai jau daugelį metų skundžiasi, kad jiems sunku sudurti galą su galu.

Remiantis naujausiais turimais duomenimis, 2015 metais šalyje nusižudė 605 šios profesijos atstovai. 2007–2011 metais šis skaičius reikšmingai nesvyravo ir buvo apie 150 per metus.

Ūkininkas Matjė Garnotelis (Mathieu Garnotel), turintis 130 hektarų žemės Marnos regione, pareiškė naujienų agentūrai AFP, kad jo bendruomenėje kas trečias žemdirbys patiria nuostolių ar negauna jokio pelno.

Tokią padėtį jis paaiškino mažėjančiomis žemės ūkio produktų kainomis, cukraus kvotų panaikinimu, didėjančiomis išlaidomis ir taršos mokesčiais. „Esame tarp kūjo ir priekalo“, – teigė vyras.

Protestas surengtas prekybos centrų tinklams ir maisto gamintojams pradedant kasmetines derybas dėl kainų.

Šalyje neseniai buvo priimtas įstatymas, kuriuo siekiama pakeisti stambiems prekybos tinklams itin palankų status quo ir suteikti ūkininkams daugiau galimybių daryti įtaką nustatant kainas. Tačiau ūkininkai tvirtina dar nepajutę naudos iš šios iniciatyvos.

Protestuotojai taip pat skundžiasi, kad jiems sunkina gyvenimą gyvūnų teisių gynėjų ir aplinkosaugininkų „priekabiavimas“, taip sintetinių pesticidų draudimai, įvesti dešimtyse miestelių ir kaimų.

Prancūzijos žemės ūkio ministras Didjė Gijomas (Didier Guillaume) išreiškė solidarumą su ūkininkais. „Palaikau ūkininkų pyktį ir šią demonstraciją. Gana tyčiotis iš žmonių“, – sakė jis radijui „Europe 1“.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos