Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Prancūzijos žemdirbiai šalina kelių blokadas
Vaizdo įrašo socialiniame tinkle „Facebook“ stop kadras

Paryžius. Prancūzijos žemės ūkio ministras penktadienį pareiškė, kad sunkiausia krizės, per kurią ūkininkai visoje šalyje blokavo kelius, dalis baigėsi, o protestuotojai, vyriausybei pažadėjus skirti pinigų ir sušvelninti reguliavimą, pradėjo šalinti kelių blokadas.

Prancūzijos ūkininkai daugiau nei savaitę dalyvavo viename įnirtingiausių protestų, per pastarąją savaitę apėmusių Europą, ir traktoriais blokavo pagrindinius kelius į Paryžių bei kitus svarbiausius šalies kelius.

Ketvirtadienį dvi pagrindinės ūkininkų profsąjungos paskelbė sustabdančios akciją ir paragino protestuotojus patraukti traktorius iš gatvių po to, kai ministras pirmininkas Gabriel‘is Attal‘is (Gabrielis Atalis) pažadėjo pinigų, palengvinti taisykles ir apsaugoti nuo nesąžiningos konkurencijos.

Bioversija 2024 07 09 m7

Žemės ūkio ministras Marc‘as Fesneau (Markas Fesno) penktadienį pareiškė, kad sunkiausia krizė praktiškai praeityje.

„Tačiau problemos, kurias turime spręsti ir kurios iškilo per šią krizę, vis dar laukia mūsų“, – sakė jis televizijai „CNews“.

Pareigūnai ketvirtadienio vakarą pranešė, kad daugelis kelių blokadų visoje šalyje buvo šalinamos, o penktadienio rytą ūkininkai su traktoriais traukėsi iš gatvių, nors kai kur blokados tebebuvo vykdomos.

„Tai buvo istorinė, tvirta ir stipri mobilizacija“, – sakė žemdirbių atstovas Laurent'as Saint-Affre'as (Loranas Sen-Afras). Tačiau jis teigė, kad dar liko nemažai nesutarimų, ir įspėjo valdžią, kad ūkininkai gali vėl išvažiuoti į gatves „po kelių dienų“.

Organizacijos „Jaunieji ūkininkai“ vadovas Arnaud‘as Gaillot‘as (Arno Gailo) kalbėdamas su transliuotoju RTL pabrėžė, kad po dešimties dienų protestų jaučiamas nuovargis ir noras viską pristabdyti.

Policija pranešė, kad į pietvakarius nuo Paryžiaus esančiame Ivline blokadoje dalyvaujančių transporto priemonių skaičius sumažėjo nuo maždaug 20 iki septynių traktorių penktadienio rytą.

Į rytus nuo Prancūzijos sostinės esančiuose Senos ir Marnos rajono A4 ir A5 greitkeliuose kelio blokados panaikintos. Planuota, kad penktadienį 14 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku Liono apylinkėse visos kelių blokados taip pat bus baigtos.

Vis dėlto policijos šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad kai kurie protestuotojai norėjo likti vietoje iki šeštadienio, o kelios pavienės grupės – iki vasario 24 dieną prasidedančios didžiulės Prancūzijos žemės ūkio mugės „Salon de l'Agriculture“.

Didžiausia Prancūzijos kaimo profesinė sąjunga FNSEA nori, kad pirmosios vyriausybės priemonės būtų įgyvendintos iki mugės pradžios, o įstatymas priimtas iki birželio mėnesio.

Parengta: pagal AFP-BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos