Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Prancūzijos ūkininkai blokuoja degalų gamyklas

Paryžius. Prancūzijos ūkininkai blokavo trylika šalies naftos perdirbimo įmonių ir degalų perpylimo stočių, protestuodami prieš Prancūzijos ir Europos teisės aktų reikalavimus neatitinkančių žemės ūkio produktų (visų pirma palmių aliejaus, kurį naudoja biomasės perdirbimo gamyklos) importą.

Akcija prasidėjo sekmadienio vakarą ir truks tris dienas, nes „dialogas su Vyriausybe žlugo“, sakė Prancūzijos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (FNSEA) Paryžiaus regiono atstovas Damjenas Grefonas (Damien Greffon), kurį cituoja radijas RFI.

Anot FNSEA, kiekvienoje blokados vietoje dalyvauja nuo 70 iki 160 protestuotojų. Paryžiaus priemiestyje, prie degalų sandėlio, ūkininkai išvertė ant grindinio mėšlo, žemių ir bulvių.

Bioversija 22 08 31

„Prancūzija importuoja produktus, kurie neatitinka reikalavimų, taikomų šalies ūkininkams. Tai mėsa iš Pietų Amerikos, ispaniškas vynas ir palmių aliejus ", - sakė D. Grefonas.

Vyriausybė leido įmonių grupės „Total“ biomasės perdirbimo gamyklai įsivežti 300 tūkstančių tonų palmių aliejus. Protestuotojai šį sprendimą vadina lašu, kuris gali perpildyti ūkininkų problemų taurę. Jie pasirengę patiekti perdirbėjams rapsų ar saulėgrąžų aliejaus, bet jis yra brangesnis.

Žemės ūkio ministras Stefanas Traveras (Stéphane Travert) pirmadienį pareiškė, kad Vyriausybė negrįš prie palmių aliejaus įvežimo klausimo.

„Noriu, kad „Total“ ir biokuro gamintojai „sulygtų dėl bazinės kainos ir sudarytų sutartis su rapsų augintojais, kuri šiems būtų naudinga“, - interviu su RTL radijui sakė S. Traveras. Jis pridūrė, kad nėra jokios grėsmės, jog naftos perdirbimo gamyklų blokada galėtų sukelti degalų trūkumą šalies rinkoje.

Europos Parlamento Aplinkos komitetas 2017 m. spalį priėmė rezoliuciją, kurioje ES šalys raginamos atsisakyti biokuro gamybai naudoti žaliavas, kurių gavyba prisideda prie miškų kirtimo pasaulyje. Rezoliucijoje reikalaujama nuo 2021 m. nutraukti biokuro gamybą naudojant palmių aliejų.

Prancūzijos žemės ūkio sektoriaus darbuotojai taip pat protestuoja prieš galimus Europos Sąjungos susitarimus su Kanada ir Pietų Amerikos bendrąja rinka (Merkosur), baimindamiesi, kad tai sukels neigiamų pasekmių vartotojams. Jie taip pat reikalauja mažinti sezoninio samdomo darbo savikainą, kuri Prancūzijoje yra 27 proc. didesnė nei Vokietijoje ir 37 proc. didesnė nei Italijoje.

MŪ inf., FNSEA socialinio tinklo paskyros nuotr.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija