Paryžius. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas nori nutraukti maisto kainų karus prekybos centruose ir teigia, kad gamybos sąnaudos taps pradine kaina derybose su platintojais. Prezidentas sako taip siekiantis padėti ūkininkams gauti geresnes kainas už produkciją. Šalis taip pat ieško būdų sumažinti ūkininkų savižudybių skaičių.
Pasak E. Macrono, „ūkininkai turėtų sugebėti išgyventi iš savo darbo, o maistas yra esminis Prancūzijos prioritetas", rašo „The Conexion".
Pavasarį bus paskelbti nauji teisės aktai, kuriais bus siekiama perrašyti ūkininkų ir platintojų sutartis, o kainas pagrįsti gamybos sąnaudomis. Prezidentas teigė, kad „valstybė imsis savo įsipareigojimų, taikydama veiksmingą kontrolę ir sankcijas", ir nusitaikys į įmones, kurios neskelbs savo duomenų apie sutartis.
Žemės ūkio ministras Stéphane Travert teigė, kad vyriausybė nori naujos ekonominės aplinkos, kurioje ūkininkams būtų tinkamai atlyginta. Anot jo, nenormalu, kad 30 proc. ūkininkų uždirba mažiau nei 350 eurų per mėnesį.
Pasak ministro, Prekybos ir Žemės ūkio kodekso pakeitimai perskirstys gamintojų, perdirbėjų ir ūkininkų galios pusiausvyrą, o ūkininkai galės nustatyti savo kainas, kurios nebus nustatomos brutalių derybų metu, bet atsižvelgiant į realias gamybos sąnaudas.
Prancūzijos ūkininkų asociacijos „Mutuelle Sociale Agricole" teigimu, vidutinės metinės ūkininkų pajamos yra nuo 13 000 eurų iki 15 000 eurų, o per 2016 m. sumažėjo 20 proc.
Žemos ūkininkų pajamos siejamos ir su dažnomis ūkininkų savižudybėmis. Euractiv.com neseniai išspausdino vieno tyrimo rezultatus. Jis parodė, kad nuo 2007 iki 2011 metų ūkininkų savižudybių rodiklis buvo 20 proc. didesnis nei visos Prancūzijos gyventojų. Iš viso per šį laikotarpį nusižudė 985 ūkininkai.
Tarp 2007 ir 2009 metų kas antrą dieną nusižudydavo po vieną prancūzų ūkininką arba žemės ūkio sektoriaus darbuotoją. Pernai net sudarytas nacionalinis prevencijos planas, kuris turėtų padėti sumažinti ūkininkų savižudybių skaičių. Dažniausiai nusižudo vyrai tarp 45 ir 64 metų, dirbantys gyvulininkystės sektoriuje.
Neseniai prancūzų ūkininkus suerzino ir Vyriausybės sprendimas pasisakyti už glifosato uždraudimą Europos Sąjungoje. Manoma, kad toks sprendimas dar labiau apsunkins grūdų ir vynuogių augintojų situaciją.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)