Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Pasaulyje
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
Socialiniuose tinkluose plinta skaitmeninio žemėlapio nuotrauka, kurioje matyti lapkričio 16 d. planuojami Prancūzijos ūkininkų mitingai. Socialinio tinklo „X“ nuotr.

Paryžius. Šios savaitės pradžioje Brazilijoje vykstantis G20 viršūnių susitikimas neapsieis be karštų diskusijų. Prancūzija aršiai gina ES ūkininkų interesus ir nepritaria „Mercosur“ susitarimui tarp Europos Sąjungos ir Pietų Amerikos.

Prancūzijos ūkininkai pirmadienį ir antradienį, kol vyksta G20 viršūnių susitikimas, pradeda rengti protestus. Jau nuo ankstyvo ryto ūkininkai traktoriais netoli Paryžiaus bluokuoja kelią (tiesioginę transliaciją galite pamatyti čia).

Pranešama, kad mitingai daugiausia bus rengiami prie vyriausybinių pastatų.

Bioversija m7 2024 11 19

Jau praėjusią savaitę Briuselyje Prancūzijos ministras pirmininkas Michel’is Barnier (Mišelis Barnjė) išreiškė poziciją, kad dabartinėmis sąlygomis šis susitarimas yra nepriimtinas.

Anot vyriausybės vadovo, prekybinis susitarimas, kurį Europos Sąjunga nori sudaryti su Pietų Amerikos valstybių „Mercosur“ bloku, būtų pražūtingas ūkininkams ir jis neturėtų būti priimtas prieš šalies valią.

Prancūzija susirūpinusi dėl ekonominių padarinių visiems žemės ūkio sektoriams, įskaitant gyvulininkystę. Žemesnės kokybės ir pigesnė įvežtinė jautiena konkuruotų su vietos gyvulių augintojų produkcija, skelbia „Politico“.

Prezidentas Emmanuel’is Macron’as (Emanuelis Makronas) dar šių metų sausį sustabdė susitarimą, o ES lyderiai išbraukė šį klausimą iš darbotvarkės prieš birželį vykusius Europos Parlamento rinkimus. Tačiau, panašu, E. Macron’as laimėjo mūšį, bet ne karą. Derybininkai planuoja užbaigti susitarimą gruodį Urugvajuje per „Mercosur“ viršūnių susitikimą.

E. Macron’as įsitikinęs, kad šiandien ir rytoj Brazilijoje vykstantis G20 viršūnių susitikimas – patogus momentas, patraukti ES kolegas į savo pusę ir įtikinti „Mercosur“ narius pratęsti derybas.

Praėjusią savaitę Prancūzijos prezidentas skyrė diplomatiniams vizitams po Pietų Ameriką ir lankėsi Argentinoje, Čilėje, Brazilijoje. Jis ne kartą pabrėžė: „Negalime prašyti savo ūkininkų Europoje keisti praktiką, nenaudoti tam tikrų produktų, plėtoti kokybišką ūkininkavimą ir kartu atverti mūsų rinkas masiniam importui.“

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek sumokėjote žemės mokesčio už 2024 metus?
Visos apklausos