Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Prancūzams trūko kantrybė: miestuose traktoriai, ugnis ir mėšlas
Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.

Lionas. Prancūzijos ūkininkai protestuoja siekdami, kad valdžia imtųsi deramų priemonių, kovojant su infliacija, energetikos ir vyno krizėmis. 

Liono apylinkėse traktoriais blokuojami keliai, kai kurie jų uždaryti (vaizdo įrašas čia).

Labiausiai žemdirbiai nuogąstauja dėl išaugusių gamybos sąnaudų, brangusių degalų, jie reikalauja pigesnio žemės ūkiui skirto dyzelino.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Viena vertus, mums pasakojama apie apsirūpinimą maistu, kita vertus – profesijai trūksta patrauklumo, nes jaunimas neuždirba pragyvenimui. Rezultatas – masiškai importuojame. Turime kovoti, kad išsaugotume savo žemės ūkį“, – apie susiklosčiusią padėtį ir ūkininkų nepasitenkinimo priežastis kalbėjo Departamentinės ūkininkų sąjungų federacijos prezidentas Davidʼas Seveʼas (Davidas Sevas).

Prancūzai nusiteikę rimtai – prie Regioninio aplinkos, planavimo ir būsto departamento, Biologinės įvairovės biuro, Teritorijų ir jūros departamento direktorato, Vigano seniūnijos primėtė mėšlo, kai kur degė padangos, primėtyta išrautų vynmedžių kelmų ir žemių (vaizdo įrašas čia).

Neapsieita ir be policijos įsikišimo. Nimo mieste pareigūnams ašarinėmis dujomis teko raminti ūkininkų, kurie primetė mėšlo ir svogūnų lukštų, minią.

Dėl pernai ilgai trukusios sausros Liono regione nukentėjo nemažai vynininkystės ūkių, tačiau dalis savivaldybių pagalbos nesulaukė, nes jos neįtrauktos į nuo sausros nukentėjusių savivaldybių sąrašą, tad ūkininkai reikalauja valdžios peržiūrėti ir pakoreguoti šią klasifikaciją.

Be to, žemdirbių teigimu, šalyje reikėtų laikytis principo – nėra draudimo be sprendimo, mat vis daugėja sunkiai pakeliamų apribojimų, siekiant sumažinti poveikį aplinkai.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos