Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Pesticidų gamintoja sumokės ieškovams 10 mlrd. dolerių

Niujorkas. Didžiausia pasaulyje pesticidų gamintoja „Bayer“ sutiko sumokėti iki 10,9 mlrd. JAV dolerių, kad patenkintų pretenzijas dėl herbicido „Roundup“, kuris, pasak ieškovų, sukelia vėžį.

Remiantis „Bayer“ pranešimu, bendrovė sumokės 8,8–9,6 mlrd. JAV dolerių pagal JAV teismuose nagrinėjamus ieškinius, įskaitant 1,25 mlrd. dolerių rezervą kompensacijoms pagal galimus ginčus ateityje.

Šis sprendimas „užvers maždaug 75 proc. dabartinių „Roundup “ bylų, nagrinėjamų JAV teismuose, įskaitant apie 125 000 pateiktų, bet dar nepradėtų nagrinėti ieškinių.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kaip informuoja „The New York Times“, maždaug 25 tūkst. ieškovų nesutiko taikiai spręsti ginčus.

Daugumą ieškinių pateikė namų ir žemės savininkai, kuriems tenka labai mažą dalis „Roundup“ pardavimų. Didžiausi herbicidų naudotojai yra ūkininkai, o jiems atstovaujančios asociacijų tvirtina, kad glifosatas, pagrindinis „Roundup“ komponentas, yra saugus ir efektyvus.

Vokietijos įmonė „Bayer“ susidūrė su tūkstančiais ieškinių, kai 2018 m. įsigijo herbicido „Roundup“ gamintoją „Monsanto“ už 63 mlrd. JAV dolerių.

Ekspertai nesutaria dėl glifosato įtakos žmonių sveikatai. JAV aplinkos apsaugos agentūra ir keletas ES reguliavimo institucijų pranešė, kad šio herbicido naudojimas nekelia vėžio pavojaus. Savo ruožtu 2015 m. Pasaulio sveikatos organizacija pareiškė, kad medžiaga gali būti kancerogeninė.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos