Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Pasaulyje
„Bayer“ užbaigė „Monsanto“ įsigijimo sandorį

Frankfurtas. Vokietijos pramonės milžinė „Bayer“ paskelbė oficialiai užbaigusi JAV konkurentės „Monsanto“ įsigijimo sandorį, kurio vertė siekia 63 mlrd. JAV dolerių (53,5 mlrd. Eur).

„Nuo šiol JAV bendrovės akcijomis nebebus prekiaujama Niujorko vertybinių popierių biržoje (NYSE), o „Bayer“ tapo vieninteliu „Monsanto Company“ savininku“, – teigiama oficialiame „Bayer“ pranešime.

Sandoris tarp įmonių buvo nelengvas – „Bayer“ net tris kartus didino už „Monsanto“ siūlytą kainą, kol amerikiečiai 2016 m. pabaigoje galiausiai priėmė pasiūlymą, siekusį 128 dolerius už akciją.

Bioversija m7 2024 11 19

„Bayer“ skaičiuoja, kad artimiausiais dešimtmečiais Žemės gyventojų skaičius sparčiai augs, todėl atsiras poreikis tuose pačiuose dirbamos žemės plotuose išauginti daugiau maisto. Įmonė mano, kad logiškiausias būdas spręsti problemą – naudoti technologijas, kurioms priešinasi aplinkosaugininkai ir politikai, įskaitant genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) kultivavimą. Dėl šios priežasties „Bayer“ itin susidomėjo „Monsanto“, kurios GMO technologijos rinkoje užima pirmaujančias pozicijas.

Prieš oficialiai patvirtindamos „Monsanto“ įsigijimo sandorį, konkurencijos institucijos „Bayer“ liepė parduoti dideles sėklų ir žemės ūkio chemikalų verslo dalis konkurentei BASF. 

Nors „Bayer“ po ilgų pastangų galiausiai gavo sandoriui būtinus leidimus, sandorio kritikai vis tiek baiminasi, kad bendrovių susijungimas pakenks konkurencijai. Po sandorio net du trečdaliai visos pesticidų ir sėklų rinkos priklausys trims didžiausiems žaidėjams, tačiau pažymėtina, kad gana svarbi šioje rinkoje taps ir BASF, iš „Bayer“ ir „Monsanto“ sandorio netikėtai gavusi daug naudos.

Savo ruožtu „Monsanto“ yra itin prieštaringai vertinama įmonė, ne kartą sulaukusi kritikos ir ieškinių iš aplinkosaugininkų. 

„Bayer“ pirmadienį oficialiai paskelbė po susijungimo atsisakysianti „Monsanto“ prekės ženklo, kuris per ilgus dešimtmečius užsitarnavo neigiamą reputaciją. Nors vokiečiai paskelbė atsisakantys „Monsanto“ vardo, įmonė patvirtino, jog toliau gamins tokius amerikiečių bendrovės išpopuliarintus, bet prieštaringai vertinamus produktus kaip glifosatas „Roundup“, taip pat sėklos „Dekalb“ ir „De Ruiter“.

BNS inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos