Londonas. Jungtinės Karalystės mažmenininkas „M&S“ nuo lapkričio parduos pastarnokus, kurie pirmą kartą užauginti naudojant dirbtinį intelektą ir į aplinką išskiriant mažai anglies dioksido.
Šiai technologijai naudoti 2 robotai, skirti lysvėms formuoti, sėti ir ravėti, taip pat 2 skirtingi dronai, skirti pasėlių sveikatai stebėti ir palaikyti. Per auginimo sezoną atlikti moksliniai dirvožemio sveikatos tyrimai ir užfiksuotas anglies pėdsakas.
Auginant pastarnokus taikyta nauja technologija, kuri naudoja gerokai mažiau dyzelino nei įprasti traktoriai, taip sumažinant anglies dioksido emisijas. Taikytas minimalus žemės dirbimas, kuris padės išlaikyti anglį dirvožemyje. Augintos aplinkai nekenksmingos žaliosios trąšos, taip ne tik paliekant mažesnį anglies pėdsaką, bet ir azoto dioksidą iš oro paverčiant azotu, kurį augalai naudoja fotosintezei.
Pasak tyrėjų pateiktų pradinių duomenų, jų bandyme anglies dioksido emisijos sumažėjo 46 proc., palyginti su įprastomis auginimo technologijomis.
Dirbtinis intelektas naudotas pasėliams stebėti, jis taip pat rekomendavo augalų apsaugą. Bandymų lauko pakraščiuose pasėtos laukinių gėlių juostos, siekiant pagerinti gamtos ir dirvožemio biologinę įvairovę. „AgriSound“ technologija sekė vabzdžių apdulkintojų skaičių, naudodama pasiklausymo įrenginius.
Pasak tyrėjų, robotai parodė didelį efektyvumą. Pavyzdžiui, šių metų kovą, po drėgniausių šešių Jungtinės Karalystės mėnesių, komanda sugebėjo apsėti lauką naudodama autonominį robotą, o to padaryti nebūtų pavykę įprastu traktoriumi.
Įmonė teigia, kad šakniavaisiai užaugo kokybiški, o 1 klasės daržovių derlius buvo iki 16 proc. didesnis nei kituose „Huntapac“ pastarnokų laukuose.
Šis bandymas – pirmasis „M&S Food“ projektas, kurį mažmenininkas pradėjo, siekdamas rasti būdų, padėsiančių greitai pereiti prie nulinių emisijų ir tapti klimatui neutralia įmone iki 2040 metų.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kariaujančio ukrainiečio svajonėse – saldžiųjų bulvių selekcija
2024-11-25 -
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02
(0)