Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Pasaulio maisto importo vertė siekia rekordą
pixabay.com nuotr.

Roma. Remiantis Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) ataskaita, 2021 m. pasaulinis maisto produktų importas pasieks rekordinį 1,75 trilijono JAV dolerių lygį. Tai būtų 14 proc. daugiau nei 2020 m. Tai taip pat 12 proc. daugiau nei prognozuota birželį.

Šį augimą ekspertai sieja su maisto produktų brangimu tarptautinėje rinkoje ir trigubai išaugusiomis transporto sąnaudomis. Ataskaitoje pažymima, kad besivystantys regionai sudaro 40 proc. viso importo, praneša portalas Freshplaza.com.

Prognozuojama, kad bendra maisto importo vertė 2021-aisiais, palyginti su praėjusiais metais, padidės 20 proc. Ekspertai teigia, kad mažas pajamas gaunančiose, maisto stokojančiose šalyse augimas bus dar spartesnis.

Bioversija 22 08 31

FAO maisto kainų indeksas kyla daugiau nei metus. 2021 metų birželį ir liepą pirmą kartą per 12 mėnesių užfiksuotas nuosmukis, tačiau rugpjūtį augimas tęsėsi.

Kainos formuojasi iš pasiūlos ir paklausos santykio. Paklausa pradėjo didėti po to, kai buvo smukusi prasidėjus COVID-19 ribojimams.

Šaltinis: MŪ
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija