Hanoveris. Šiandien Hanoverio parodų centre lankytojams duris atvėrė viena didžiausių pasaulio gyvulininkystės parodų „EuroTier 2018“.
Pasak „EuroTier“ projektų vadovo dr. Karlo Šlioserio (Karl Schlösser), paroda tampa platforma daugeliui naujų produktų ir paslaugų, o tai, žinoma, pritraukia gyvulininkystės specialistus iš įvairių šalių. „Galiausiai unikalus „EuroTier 2018“ inovacijų, tendencijų ir techninės programos spektras tampa būtinu informacijos šaltiniu ūkininkams ir kitiems gyvulininkystės sektoriaus profesionalams“, - pranešime spaudai cituojamas K. Šlioseris.
Šiandien politinis, socialinis ir ekonominis fonas gyvulininkystei palieka daug atvirų klausimų tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Kur ir kaip gyvulininkystė bus konkurencinga? Parodoje, kaip teigia rengėjai, atveriamos ateities vizijos ir perspektyvos - čia keliami klausimai, ką galima padaryti jau šiandien ir kokia socialiai priimtina gyvulininkystė gali būti rytoj.
Anot K. Šlioserio, dar besiregistruojant parodos dalyviams, buvo pastebimas suintensyvėjimas pienininkystės ir pašarų srityse, tad čia ypač tikimasi unikalių įžvalgų bei sprendimų.
Parodoje pristatomos gyvulininkystės pastatų statybos, šėrimo inovacijos, skaitmeninio gyvūnų stebėjimo sprendimai ir kontrolės technologijos. Nepriklausomas tarptautinis DLG ekspertų komitetas parodos dalyvių pateiktas naujoves jau įvertino aukso bei sidabro medaliais. Kaip visada parodoje nemažas dėmesys skiriamas veisliniams – tiek mėsiniams, tiek pieniniams – galvijams.
Atskirai išskiriama „Skaitmeninės gyvulininkystės“ tema. Pasitelkiant jutiklius ir tikslinį duomenų valdymą, vykdoma gamybos, gyvūnų sveikatos ir gerovės stebėsena, visoje grandinėje yra aiškus atsekamumas. Tokie eksponatai pristatomi specialioje zonoje, o šiomis temomis diskusijos bei paskaitos vyks ir forume bei atskirose diskusijų grupėse.
Nors pasaulinė paukštininkystės paroda vyks tik 2020 metais, bet ir šiemet Hanoveryje netrūks išsamios informacijos apie lesalus, oro kondicionavimą, gyvūnų sveikatą.
Rytoj parodos fone vyks ir pienininkystės konferencija, kurioje ketiname nagrinėti, kiek rinkos globalizacija turės įtakos pieno gamybos augimui šalyse, tradiciškai importuojančiose pieno produktus.
260 000 m2 užimanti paroda su 2 604 parodos dalyviais iš 62 šalių lauks lankytojų iki lapkričio 16 d. Organizatoriai skelbia šiemet besitikintys apie 150 000 lankytojų.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)