Kyjivas. Ukrainos pietuose, įskaitant išlaisvintas Chersono srities teritorijas, taip pat Voluinėje jau subrendo žieminiai rapsai ir javai – prasideda kūlimas. Tačiau laikinai okupuotų teritorijų ūkininkai nežino, kaip pavyks parduoti derlių, ar verta rengtis rudeninei javų sėjai.
Nepaisant priešo apšaudymo, derlius pradėtas kulti išlaisvintose Chersono regiono teritorijoje. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje parašė Chersono regiono tarybos deputatas Ihor’is Josipenko’a (Igoris Josipenka).
„Kovoti už derlių savo gyvybės kaina! Nepaisant reguliaraus Zagradivkos kaimo apšaudymo naktį, ūkininkai išėjo į laukus. Jie žino apie riziką, bet kitaip negali“, – rašo I. Josipenko’a.
Ternopilio srities Zborivo rajone veikiantis ūkis „Agroprodservice Yarchivtsi“, priklausantis „Agroprodservice“ įmonei, irgi pradėjo derliaus nuėmimą. Apie tai pranešama bendrovės „Facebook“ paskyroje.
„Karštuoju metų laiku „Agroprodservice Yarchivtsi“ darbininkai sunkiai dirba savo gimtuosiuose laukuose. Derliaus nuėmimas prasidėjo nuo žieminių miežių“, – rašoma pranešime.
Voluinėje įsikūręs ūkis „Ratnivskyi Agrariy“ socialinio tinklo paskyroje taip pat pranešė apie javapjūtės pradžią – kuliami žieminiai miežiai. Įmonės direktorius Valentyn’as Bebes’as (Valentinas Bebesas) pasveikino kolektyvą su javapjūtės pradžia ir pabrėžė, kad kiekvieno darbuotojo kasdienio sunkaus darbo dėka jie turi rezultatą lauką, o Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dėka – galimybę dirbti ir aprūpinti šalį duona.
Liepos pradžioje portalas agrotimes.ua bei Ukrainos Agrarinės politikos ministerija pranešė, kad Odesos, Mykolajivo, Dnipropetrovsko ir Zaporižės žemdirbiai pradėjo kulti ankstyvą grūdų ir ankštinių augalų derlių.
Laikinai užimtame Melitopolio rajone taip pat prasidėjo žieminių javų derliaus nuėmimas.
„Tie, kurie augino žiemkenčius, jau pradėjo juos kulti. Bet dabar nelaimė – kur reikės parduoti grūdus? Okupantai paskelbė kainą, už kurią supirks kviečių derlių – 1800 grivinų/t. Tai yra mažiau nei 50 JAV dolerių už toną, net mažiau nei auginimo savikaina“, – pažymėjo Melitopolio meras Ivan'as Fiodorov;as.
Anot jo, ūkininkas dabar kyla klausimas ir dėl žiemkenčių sėjos 2023 m. derliui.
„Jeigu situacija nesikeis, ūkininkai rudenį nesės ir tai yra maisto trūkumo grėsmė tiek laikinai okupuotoms teritorijoms, tiek visai Ukrainai“, – sakė I. Fiodorovas.
Dėl okupacijos Syrohozo (Chersono sritis) ūkininkai taip pat susidūrė su pasirinkimu: nuimtą derlių beveik už dyką parduoti Kryme arba išvis palikti lauke.
Tuo pat metu Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenko'a Telegram kanale išplatino žinutę, kad įsibrovėliai pradėjo nuimti derlių ir Mariupolio rajone.
„Tačiau iš tikrųjų tai yra vagystė iš žemės ūkio valdų ir ūkininkų. Tik tiems, kurie aktyviai bendradarbiauja su okupantais, leidžiama nusikulti derlių sau“, – rašo P. Andriuščenko'a. Kitiems, pas jo, tenka patirti tiesioginį šantažą, reikalaujama derlių palikti okupantų poreikiams.
Pasak P. Andriuščenko's, okupuotas Mariupolio uostas ruošiamas vogtų grūdų perkrovimui. Uosto akvatorijoje pastebėtas jau ketvirtas laivas. „Grūdai ar metalo laužas – stebime. Mūsų šaltiniai praneša apie valcuoto metalo ir grūdų eksporto iš Mariupolio per Siriją schemą“, – rašo jis.
Remiantis turima informacija, viską, kas pavogta, mažais upių-jūrų klasės laivais planuojama nugabenti į perkrovimo punktus, esančius „neutraliuose“ Kerčės regiono vandenyse.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)