Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Pasaulyje
Nyderlanduose populiarėja sliekų fermos

Amsterdamas. Dėl didėjančių tendencijų dirvožemį gerinanti organika ir mažinti mineralinių trąšų kiekį per pastaruosius metus labai išaugo sliekų ir jų gaminamo produkto - vermikomposto poreikis.

Frenko Vaso (Frank Wasse) sliekų ūkis Drentėje (provincija šiaurės rytų Nyderlanduose) klesti, rašo portalas nieuweoogst.nl. Mat per pastaruosius metus labai išaugo sliekų ir vermikomposto paklausa.

Sliekų augintojas iškart pabrėžia, kad jo įmonė yra tik maža šios rinkos žaidėja Nyderlanduose.

Bioversija m7 2024 11 19

Po studijų sodininkystės mokykloje jaunas vyras nusprendė pradėti savo verslą. „Nuo mažų dienų užsiiminėjau augalais ir dirvožemiu. O žemė be sliekų iš tikrųjų yra negyva. Sliekai dirvoje padaro urvelius, per kuriuos cirkuliuoja oras ir vanduo. O tai labai svarbu ir grybams bei bakterijoms, kurie yra būtini sveikam dirvožemiui“, - sako jis.

Sliekų veisimo ciklas F. Vaso ūkyje yra šeši mėnesiai. Per šį laiką iš kokonų išsivysto ir subręsta nauja jų karta.

Augintojas džiaugiasi, kad žemės ūkyje dabar vis daugiau dėmesio skiriama ekologiškam dirvožemio gerinimui. Pavyzdžiui, šį rudenį Nyderlandų bendrovė „Royal Brinkman“ pradėjo lauko bandymus, norėdama išsiaiškinti, ar sliekai gali paspartinti bakterijų, skaidančių augalų apsaugos produktus, veiklą.

Ankstesni Vageningeno universiteto tyrimai parodė, kad dirvožemis, kuriame gausu bakterijų, gali greičiau suardyti augalų apsaugos produktus. „Royal Brinkman“ tyrimo hipotezė tai pratęsia. Bendrovė tiria, ar sliekai iš tikrųjų teigiamai veikia bakterijų dauginimąsi.

Judėdami dirvožemyje sliekai sukuria daugiau kontakto tarp augalų apsaugos produktų veikliųjų medžiagų ir bakterijų. Padidėja filtracijos paviršiaus plotas. Be to, yra tikimybė, kad sliekų išskiriami fermentai paspartina pasėlių apsaugos produktų skilimą. Tikimasi, kad tyrimų rezultatai atskleis tikslesnį vaizdą.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos