Dorohuskas. Lenkijos ūkininkai užblokavo kelius ir surengė protesto akcijas patikros Ukrainos pasienyje punktuose, taip sukėlė naują protestų bangą prieš žemės ūkio produktų importą iš karo draskomos kaimyninės šalies.
Per beveik dvejus metus trunkančią Rusijos invaziją Ukrainoje Lenkija yra viena ištikimiausių Kyjivo rėmėjų, tačiau ekonominiai nesutarimai apkartino sąjungininkių ryšius.
Lenkijos ūkininkai teigia, kad Europos Sąjungos rinkos atvėrimas Ukrainos žemės ūkio produktams sumažino kainas ir lėmė nesąžiningą konkurenciją.
Ūkininkai pradėjo protestus prie sienos perėjimo punktų ir blokavo greitkelius, apsunkino eismą lėtai važiuojančių traktorių kolonomis, artėjančiomis prie didžiųjų miestų.
„Neturime kito pasirinkimo“, – naujienų agentūrai AFP sakė prie Ukrainos pasienyje esančio Dorohusko vykstančios protesto akcijos organizatorius Marcinʼas Wilgosʼas (Marsinas Vilgosas), stovėdamas šalia plakato, raginančio ES įvesti draudimus ukrainietiškiems grūdams ir cukrui.
„Produktų iš Ukrainos, pagamintų nesilaikant ES standartų ir procedūrų, perteklius mums yra didžiulė našta“, – sakė 40-metis ūkininkas M. Wilgosas.
Pagrindinė Lenkijos ūkininkų profesinė sąjunga akciją organizuoja mažiausiai 250 vietų ir teigia, kad ji tęsis iki kovo 10 dienos.
Paklaustas apie protestus, Lenkijos žemės ūkio ministras Czeslawʼas Siekierskiʼs (Česlavas Sekerskis) penktadienį valstybiniam radijui sakė, kad ūkininkai turi teisėtų lūkesčių ir reikalavimų apriboti pernelyg didelį importą iš Ukrainos.
Lenkija uždraudė ukrainietiškų grūdų importą valdant ankstesnei dešiniojo sparno vyriausybei ir palaikė šį draudimą net tada, kai po spalį įvykusių rinkimų į valdžią atėjo nauja liberali koalicija.
Č. Sekerskiʼs sakė, kad Lenkija veda dvišales derybas su Ukraina, siekdama išspręsti šį klausimą, tačiau neatmetė naujų draudimų, susijusių su kitomis produktų grupėmis, tikimybės.
„Jų gali prireikti cukrui, jei srautas bus per didelis. Jų gali prireikti paukštienai“, – sakė Č. Sekerskiʼs ir pridūrė, kad Lenkijos vyriausybė ketina iškelti šį klausimą derybose su Kyjivu.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kariaujančio ukrainiečio svajonėse – saldžiųjų bulvių selekcija
2024-11-25 -
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)