Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Lenkai ruošiasi nacionaliniam streikui
Protesto tikslus komentuoja organizacijos „Agrounia“ vadovai. Sustabdytas kadras

Balstogė / Varšuva. Protestuodami prieš nekontroliuojamą grūdų, kukurūzų, rapsų importą iš Ukrainos, Palenkės ir Šventojo Kryžiaus vaivadijų ūkininkai surengė akcijas keliuose.

Protestų tikslas – stabdyti nekontroliuojamą žemės ūkio bei maisto produktų importą iš Ukrainos. Panaikinus grūdų prekybos su Ukraina barjerus, į Lenkiją keliauja didžiuliai kiekiai grūdų, kurie neišgabenami į užsienį, o „nusėda“ vidaus rinkoje.

Lenkijos grūdininkai ne kartą ragino Vyriausybę ir prezidentą imtis skubių veiksmų, kurie padėtų sumažinti įtampą vidaus rinkoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pirmadienį Palenkės Grajevo mieste protestuotojai traktoriais blokavo grūdų įmonę, kuri veža grūdus iš Ukrainos.

Protestą organizavusios „Agrounia‘os“ vadovas Michał‘as Kołodziejczak‘as (Michalas Kolodziejčakas) teigė, kad ūkininkai jaučiasi apgauti valdžios. Jis priminė, kad žemės ūkio ministras per javapjūtę ragino ūkininkus nepardavinėti grūdų, nes didės supirkimo kaina. „Dabar gruodis, o kainos, palyginti su vasara, sumažėjo 20–40 procentų“, – piktinosi M. Kołodziejczak‘as.

Lenkijoje vis dar yra tūkstančiai hektarų nenuimtų kukurūzų, nes dėl žemų supirkimo kainų ūkininkai nevažiavo į laukus.

Šventojo Kryžiaus vaivadijoje apie 30 traktorių blokavo nacionalinį kelią žiedinėje sankryžoje. Kas pusvalandį ūkininkai praleisdavo automobilius.

„Norime parodyti, kad mes, kaip ir vairuotojai šiame kelyje, negalime judėti toliau, nes negalime parduoti grūdų, kad pirktume gamybos priemones kitam sezonui“, – sakė vienas iš akcijos dalyvių.

Prieš dvi dienas „Agrounia“ sulaikė sunkvežimį su ukrainietiškais grūdais. Žemdirbiai piktinasi, kad ukrainietiški grūdai perkraunami į lenkiškus sunkvežimius arba maišomi su lenkiškais grūdais sandėliuose.

„Agrounia“ ir žemdirbių „Solidarumas“ skelbia, kad kitas protestas planuojamas sausio 11 d. O sausio 17 d. planuojama nacionalinė akcija.

Šaltinis: manoūkis.lt inf
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos