Varšuva. Lenkija patvirtino paramos paketą daug energijos sunaudojantiems verslams, įskaitant trąšų gamintojus. Tam skirs 5 mlrd. zlotų (apie 1,1 mlrd. eurų), praneša Lenkijos plėtros ir technologijų ministerija.
Lėšos turėtų būti išmokamos vasarį. Skaičiuojama, kad parama pasinaudos apie 1 000 vidutinių ir didelių įmonių, kurios kasmet sunaudoja daugiau nei 20 TWh elektros. Tai tokios pramonės šakos, kaip trąšų gamyba, metalurgija, keramika.
Paramos programą jau patvirtino ir Europos Komisija (EK). Ji atitinka ES teisės aktus, nes parengta pagal 2022 m. spalį atnaujintą Laikinąją valstybės pagalbos sistemą krizės sąlygomis.
Kai rugsėjį EK paskelbė, kad atveria kelią daug energijos sunaudojančioms ES įmonėms (įskaitant trąšų gamintojus) remti, tiek už žemės ūkį atsakingas ES komisaras Januszʼas Wojciechowskiʼs (Janušas Voicechovskis), tiek Lenkijos žemės ūkio ministras Henrykʼas Kowalczykʼas (Henrikas Kovalčikas) prognozavo, kad toks rėmimas reikštų tiesioginį trąšų kainų mažėjimą artimiausiu metu.
Paramos dydis priklausys nuo tinkamų finansuoti išlaidų, kurių verslas patirs nuo 2022 m. vasario iki gruodžio, sumos.
Priklausomai nuo verslo finansinės padėties, bus nustatytos dvi didžiausios pagalbos ribos. Pagrindinė riba – 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 4 mln. Eur vienai kapitalo grupei.
Didesniu pagalbos limitu galės pasinaudoti verslininkai, kurie 2021–2022 m. / nuo 2021 m. antrojo iki 2022 m. antrojo pusmečio / nuo 2021 m. antrojo iki 2022 m. antrojo pusmečio fiksavo bent 40 proc. pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) sumažėjimą.
Didesnis limitas bus taikomas ir toms įmonėms, kurios abiem laikotarpiais fiksavo neigiamą EBITDA. Didesnės ribos paramos suma galės siekti iki 80 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 50 mln. Eur vienai kapitalo grupei.
Pasak Lenkijos plėtros ir technologijų ministro Waldemarʼo Budaʼo (Valdemaro Budo), šiuo paramos paketu siekiama sumažinti elektros ir dujų kainų kilimo padarinius, kurių patiria įmonės dėl Rusijos karo prieš Ukrainą.
„Valstybei būtina remti tas pramonės šakas, kurias labiausiai veikia energijos kainos. Šiandien kai kurios daug energijos sunaudojančios Lenkijos įmonės susiduria su problemomis, dėl kurių gamybą gali tekti iš dalies arba visiškai sustabdyti. Tai sukeltų žaliavų ir pusgaminių trūkumą, o kartu ir daugelio produktų tiekimo grandinės sutrikimų“, – pridūrė W. Budaʼa.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)