Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Lenkai rems trąšų gamintojus. Ar tai reiškia, kad jiems pigs trąšos?
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Varšuva. Lenkija patvirtino paramos paketą daug energijos sunaudojantiems verslams, įskaitant trąšų gamintojus. Tam skirs 5 mlrd. zlotų (apie 1,1 mlrd. eurų), praneša Lenkijos plėtros ir technologijų ministerija.

Lėšos turėtų būti išmokamos vasarį. Skaičiuojama, kad parama pasinaudos apie 1 000 vidutinių ir didelių įmonių, kurios kasmet sunaudoja daugiau nei 20 TWh elektros. Tai tokios pramonės šakos, kaip trąšų gamyba, metalurgija, keramika.

Paramos programą jau patvirtino ir Europos Komisija (EK). Ji atitinka ES teisės aktus, nes parengta pagal 2022 m. spalį atnaujintą Laikinąją valstybės pagalbos sistemą krizės sąlygomis.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kai rugsėjį EK paskelbė, kad atveria kelią daug energijos sunaudojančioms ES įmonėms (įskaitant trąšų gamintojus) remti, tiek už žemės ūkį atsakingas ES komisaras Januszʼas Wojciechowskiʼs (Janušas Voicechovskis), tiek Lenkijos žemės ūkio ministras Henrykʼas Kowalczykʼas (Henrikas Kovalčikas) prognozavo, kad toks rėmimas reikštų tiesioginį trąšų kainų mažėjimą artimiausiu metu.

Paramos dydis priklausys nuo tinkamų finansuoti išlaidų, kurių verslas patirs nuo 2022 m. vasario iki gruodžio, sumos.

Priklausomai nuo verslo finansinės padėties, bus nustatytos dvi didžiausios pagalbos ribos. Pagrindinė riba – 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 4 mln. Eur vienai kapitalo grupei.

Didesniu pagalbos limitu galės pasinaudoti verslininkai, kurie 2021–2022 m. / nuo 2021 m. antrojo iki 2022 m. antrojo pusmečio / nuo 2021 m. antrojo iki 2022 m. antrojo pusmečio fiksavo bent 40 proc. pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) sumažėjimą.

Didesnis limitas bus taikomas ir toms įmonėms, kurios abiem laikotarpiais fiksavo neigiamą EBITDA. Didesnės ribos paramos suma galės siekti iki 80 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 50 mln. Eur vienai kapitalo grupei.

Pasak Lenkijos plėtros ir technologijų ministro Waldemarʼo Budaʼo (Valdemaro Budo), šiuo paramos paketu siekiama sumažinti elektros ir dujų kainų kilimo padarinius, kurių patiria įmonės dėl Rusijos karo prieš Ukrainą. 

„Valstybei būtina remti tas pramonės šakas, kurias labiausiai veikia energijos kainos. Šiandien kai kurios daug energijos sunaudojančios Lenkijos įmonės susiduria su problemomis, dėl kurių gamybą gali tekti iš dalies arba visiškai sustabdyti. Tai sukeltų žaliavų ir pusgaminių trūkumą, o kartu ir daugelio produktų tiekimo grandinės sutrikimų“, – pridūrė W. Budaʼa.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos