Londonas. Iš Ukrainos išgabenamų grūdų kiekis pastaruoju metu sumažėjo, o grūdus gabenančių laivų patikrinimų sumažėjo perpus, palyginti su prieš keturis mėnesius fiksuotais skaičiais.
Ukrainos ir kai kurie JAV pareigūnai kaltina Rusiją sulėtinus patikrinimų procesus, nors pati Maskva tai neigia.
Tai, kad iš Ukrainos išgabenama mažiau kviečių, miežių ir kitų grūdų kelia susirūpinimą dėl tokios padėties poveikio Afrikos, Artimųjų Rytų ir kai kurių Azijos regionų gyventojams, susiduriantiems su maisto trūkumu ir šiuo atžvilgiu labai priklausomiems nuo įperkamo maisto tiekimo iš šio Juodosios jūros regiono.
Kliūtys stebimos artėjant susitarimų, sudarytų praėjusią vasarą tarpininkaujant Turkijai ir JT, skirtų išlaikyti tiekimą iš kariaujančių šalių ir sumažinti sparčiai kylančias maisto kainas, atnaujinimui, numatytam kitą mėnesį.
Remiantis Jungtinio koordinavimo centro (JKC) Stambule duomenimis, maisto eksportas iš trijų Ukrainos uostų sumažėjo nuo 3,7 mln. metrinių tonų gruodį iki 3 mln. metrinių tonų sausį.
Laivus tikrinančios tikrintojų grupės iš Rusijos, Ukrainos, JT ir Turkijos užtikrina, kad laivai gabentų tik žemės ūkio produktus, o ne ginklus.
Siuntų sumažėjimas prilygsta mėnesiniam maisto suvartojimui Kenijoje ir Somalyje kartu paėmus.
Vidutinis patikrinimų per dieną skaičius sulėtėjo iki 5,7 praėjusį mėnesį ir iki 6 iki šiol šį mėnesį, palyginti su 10,6 patikrinimų piko spalį.
Tai lėmė išaugusį laivų, laukiančių Turkijos vandenyse, kol bus patikrinti arba kol prisijungs prie Juodosios jūros grūdų iniciatyvos, skaičius.
JKC nurodė, kad eilėje laukia 152 laivai, arba 50 proc. daugiau nei sausio mėnesį.
Pervežimams įtakos turi ir tokie veiksniai kaip prastas oras, trukdantis inspektorių darbui, reikalavimas siuntėjams prisijungti prie iniciatyvos, uosto veikla ir laivų pajėgumai.
Pasak žemės ūkio duomenų ir analizės įmonės „Gro Intelligence“ vyresniojo tyrimų analitiko William‘o Osnato (Viljamo Osnato), kils problemų, jei patikrinimai ir toliau vyks taip lėtai
„Sukuriant „kamštį“, sukuriama tam tikra srauto spraga, bet kol laivai juda, tai nėra visiška nelaimė“, – pridūrė analitikas.
Kai kurie JAV pareigūnai ir Ukrainos užsienio reikalų bei infrastruktūros ministrai teigia, kad dėl sulėtėjimo kalta Rusija, vilkinanti inspektorių patikrinimus. Susitarimas dėl eksporto yra numatytas iki kovo 18 d.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kaip naujos technologijos padeda gydyti karo susargdintą dirvožemį
2024-10-14 -
Rusijos ministrė ragina ūkininkus melsti lietaus
2024-10-08 -
Niūri prognozė Nyderlandų kiaulininkystei
2024-10-07
Skaitomiausios naujienos
-
Kada ir kokios išmokos bus mokamos
2024-10-08 -
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17
(0)