Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Pasaulyje
Degalai į sunkvežimį tiesiai iš kiaulių tvartų?
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Brazilija. Pietų Amerikoje pristatytas sunkvežimis, varomas biometanu, gautu iš kiaulių ūkių. Šis pasiekimas tapo įmanomas tik po dviejų dešimtmečių trukusių bandymų gyvulių srutas paversti biodujomis ir trąšomis.

Brazilijos įmonė „Nutribras Alimentos“, bendradarbiaujant su Takuari slėnio universitetu (Univates), sugebėjo išvalyti biodujas ir pritaikė jas kaip kurą transporto priemonėms. 

Pasak gamintojų, biometanas vienu žingsniu lenkia biodujas. Biodujos yra metano ir kitų ingredientų mišinys, kuris gali pažeisti vidaus degimo variklius. Išvalius žaliavą pavyko gauti kurą, kurio sudėtyje yra 96 proc. metano, rašo portalas „Pig Progress“.

Bioversija 2024 08 19 m7

Idėja kilo, kai komanda suprato, jog potencialią biodujų energiją tikslingiau transformuoti į biometaną transporto priemonių kurui, o ne elektrą. Buvo sukurta procesų grandinė, kaip kuro gamyba galėtų veikti kiaulių ūkyje. Taip pat rastas sunkvežimio modelis, kurį galima varyti tokiomis dujomis.

Pasak gamintojų, jų valdomų kiaulių ūkių potencialas gaminti kurą siekia iki 35 tūkst. m3 per dieną. Tai yra kur kas daugiau nei siekia įmonės poreikiai, įskaitant sunkvežimius, komunalines ar keleivines transporto priemones, žemė ūkio techniką, kurie sunaudoja 8 tūkst. m3

Įmonė skelbia planuojanti didinti biometano gamybą dėl energijos vartojimo efektyvumo bei tvarumo. Iš transporto priemonių išsiskiria mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, palyginti su iškastiniu kuru ar net cukranendrių etanoliu. 

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
    Gudinas -  23 06 14

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kas stabdo ūkyje naudoti atsinaujinančią energiją?
    Visos apklausos