Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Pasaulyje
Kinijoje populiarėja kiaulės – milžinės

Pekinas. Šalį nusiaubus afrikiniam kiaulių marui, Kinijoje, kuri suvartoja daugiausiai kiaulienos pasaulyje, padidėjo šios rūšies mėsos paklausa ir kainos. Reaguodami į situaciją, ūkininkai užsimojo auginti itin didelio svorio kiaules.

Pietų Kinijos Naningo regione ūkininkų kiemuose šmirinėja kiaulės, savo dydžiu prilygstančios baltajam poliariniam lokiui. Gyvuliai, kurių svoris gali pasiekti 500 kg, yra tikras išsigelbėjimas afrikinio kiaulių maro išvargintai valstybei, kurios tradicinė virtuvė neatsiejama nuo kiaulienos.

Taip pat tai - ir greitas pelnas ant bankroto ribos balansuojantiems augintojams. Parduodant tokias kiaules skerdimui įmanoma gauti 10 tūkst. juanių (apie 1 280 eurų) ir tai tris kartus viršija vidutines vieno gyventojo mėnesio pajamas Naningo regione, rašo portalai bloomberg.com ir agrarheute.com

Bioversija m7 2024 11 19

Nors rekordinio svorio kiaulės yra pavieniai pavyzdžiai, ūkininkai vis dažniau tokiu būdu siekia užpildyti alkstančią rinką ir užkamšyti kiaulienos trūkumo spragas. Idėja, jog įmanoma auginti kiaules – milžines, sklinda po visą šalį ne tik tarp individualių ūkių, bet ir stambiuose kompleksuose.

Štai šiaurės rytų Julino provincijoje skerdžiamų kiaulių svoris per pastaruosius metus padidėjo 50 kg iki 174–200 kg, kai tuo tarpu visai neseniai norma buvo iki 125 kg svorio nupenėti paršai. Pastebėta, kad stambiose kiaulininkystės įmonėse kiaulių svoris taip pat padidėjo mažiausiai 14 proc. iki 140 kg, kas pakelia pelną daugiau kaip 30 proc.

Kiaulės-milžinės veisiamos Kinijoje beviltišku metu. Dėl afrikinio kiaulių maro šalyje reikėjo sunaikinti apie pusę visos kiaulių bandos, todėl kiaulienos kainos padidėjo daugiau kaip 70 proc., o mėsos atsargos sumenko apie 40 proc.

Kinijos viceprezidentas Hu Chunhua perspėjo, jog kiaulienos tiekimo sunkumai rinkoje bus jaučiami iki 2020 m. pirmojo pusmečio. Vien šiais metais paklausos – pasiūlos balansui pasiekti trūks apie 10 mln. tonų mėsos.

Vyriausybė ragina kiaulių augintojus atnaujinti savo veiklą, kad kitais metais kiaulienos pasiūla sugrįžtų į normos ribas. Vis dėlto daugelis ūkininkų nerimauja dėl naujų afrikinio kiaulių maro protrūkių, o padidėjus paršelių ir veislinių paršavedžių kainoms kaimo gyventojams per brangu atkurti savo bandas. Todėl daugelis griebiasi idėjos penėti turimas kiaules iki rekordinio dydžio ir tik tuomet parduoti jas skerdimui.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.