Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Kinija siekia padidinti apsirūpinimą savais grūdais

Pekinas. Nors Kinijos žemės ūkio ministerija teigė, kad vietinių grūdų gamyba šį sezoną pasieks naują visų laikų rekordą, o prezidentas Ksi Džinpingas (Xi Jinping) savo ruožtu skatino maisto švaistymo mažinimo kampaniją, 2020-aisiais šalies grūdų importas smarkiai išaugo, praneša leidinys „South China Morning Post“.

Susirūpinimas grūdų atsargomis Kinijoje kelia karčių prisiminimų. Buvęs šalies lyderis Mao Zedunas dar 1958 m. pradėjo žemės ūkio politiką „Grūdai - kaip pagrindinė kryptis“, kuria siekta visiško grūdų tiekimo saugumo tarptautinės izoliacijos akivaizdoje, tačiau ši politika tik sustiprino badą ir kaimo skurdą.

Pagrindinis Dengo Ksiaopingo, atėjusio į valdžią 1978 m., reformos tikslas buvo suteikti dirbamos žemės kaimo namų ūkiams, o ūkininkams - galimybę apsispręsti, ką auginti.

Bioversija 2024 04 15 m7

Tačiau dabar, koronaviruso pandemijos akivaizdoje, šis klausimas vėl tapo aktualus. Pekinas siekia padidinti šalies apsirūpinimo grūdais saugumo lygį, ir tai tapo strateginiu tikslu ateinantiems 15 metų.

Kinija turi išmaitinti net 1,4 milijardo savo gyventojų. Remiantis valdžios paskelbtomis rekomendacijomis, ūkininkai, spręsdami, ką auginti, turėtų teikti pirmenybę grūdams ir maisto produktams, o ne žiūrėti vien į ekonominę auginamų kultūrų grąžą. O vietos valdžios institucijos turi nustatyti, koks mažiausiai pasėlių plotas turi būti skiriamas būtent grūdams.

Tiesa, valdžia vengia tiesiog liepti ūkininkams juos sėti. Vietoj to, ji įveda ekonomines paskatas (įskaitant subsidijas ir minimalias supirkimo kainas) auginti grūdinius pasėlius.

2018 m. prekybos „karo“ su JAV metu Kinija skatino ūkininkus auginti sojas didindama subsidijas ir taip sumažindama priklausomybę nuo sojų importo iš Amerikos.

Agroverslo konsultacijų įmonės „Beijing Orient Agribusiness Consultant“ teigimu, svarbu, kad Pekino valdžia užtikrintų ne per daug agresyvią žemės ūkio plėtrą.

Kinijoje veikiantis sėklininkystės inovacijų institutas „GLOCON Agritech“ teigia, kad po koronaviruso pandemijos šalis daugiau dėmesio skiria maisto politikai. Jos tikslas yra paprašyti visų šalies provincijų padidinti grūdų atsargas.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos