Pekinas. Nors Kinijos žemės ūkio ministerija teigė, kad vietinių grūdų gamyba šį sezoną pasieks naują visų laikų rekordą, o prezidentas Ksi Džinpingas (Xi Jinping) savo ruožtu skatino maisto švaistymo mažinimo kampaniją, 2020-aisiais šalies grūdų importas smarkiai išaugo, praneša leidinys „South China Morning Post“.
Susirūpinimas grūdų atsargomis Kinijoje kelia karčių prisiminimų. Buvęs šalies lyderis Mao Zedunas dar 1958 m. pradėjo žemės ūkio politiką „Grūdai - kaip pagrindinė kryptis“, kuria siekta visiško grūdų tiekimo saugumo tarptautinės izoliacijos akivaizdoje, tačiau ši politika tik sustiprino badą ir kaimo skurdą.
Pagrindinis Dengo Ksiaopingo, atėjusio į valdžią 1978 m., reformos tikslas buvo suteikti dirbamos žemės kaimo namų ūkiams, o ūkininkams - galimybę apsispręsti, ką auginti.
Tačiau dabar, koronaviruso pandemijos akivaizdoje, šis klausimas vėl tapo aktualus. Pekinas siekia padidinti šalies apsirūpinimo grūdais saugumo lygį, ir tai tapo strateginiu tikslu ateinantiems 15 metų.
Kinija turi išmaitinti net 1,4 milijardo savo gyventojų. Remiantis valdžios paskelbtomis rekomendacijomis, ūkininkai, spręsdami, ką auginti, turėtų teikti pirmenybę grūdams ir maisto produktams, o ne žiūrėti vien į ekonominę auginamų kultūrų grąžą. O vietos valdžios institucijos turi nustatyti, koks mažiausiai pasėlių plotas turi būti skiriamas būtent grūdams.
Tiesa, valdžia vengia tiesiog liepti ūkininkams juos sėti. Vietoj to, ji įveda ekonomines paskatas (įskaitant subsidijas ir minimalias supirkimo kainas) auginti grūdinius pasėlius.
2018 m. prekybos „karo“ su JAV metu Kinija skatino ūkininkus auginti sojas didindama subsidijas ir taip sumažindama priklausomybę nuo sojų importo iš Amerikos.
Agroverslo konsultacijų įmonės „Beijing Orient Agribusiness Consultant“ teigimu, svarbu, kad Pekino valdžia užtikrintų ne per daug agresyvią žemės ūkio plėtrą.
Kinijoje veikiantis sėklininkystės inovacijų institutas „GLOCON Agritech“ teigia, kad po koronaviruso pandemijos šalis daugiau dėmesio skiria maisto politikai. Jos tikslas yra paprašyti visų šalies provincijų padidinti grūdų atsargas.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Staigmena sėklų versle: prancūzai perima Vokietijos runkelių selekcijos įmonę
2024-09-04 -
Galvijų augintojui – milijoninė bauda už miškų naikinimą
2024-09-02 -
Britų pasėlių derlingumas šiemet mažesnis nei vidutinis
2024-08-29
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)