Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Kalifornijos sodininkai priversti iškirsti migdolus

Sakramentas, JAV. Didžiausia šiame amžiuje sausra Jungtinių Amerikos Valstijų vakaruose verčia ūkininkus imtis kraštutinių priemonių – trūkstant vandens laistymui iškertami migdolų sodai.

Kiekvienas ūkininkas supranta, kad motina gamta visada tars paskutinį žodį. Galima suplanuoti kiekvieną auginimo sezono detalę, tačiau neretai visos pastangos gali nuvilti, jei oro sąlygos bus nepalankios. Būtent taip nutiko JAV vakarų ūkininkams. Kalifornijoje sodininkams tenka priimti sunkius sprendimus: ar tęsti auginimo sezoną sausros metu, kuri, prognozuojama, gali trukti visą vasarą, ar imtis radikalių priemonių.

Kai kurie migdolų augintojai jau paleido po kirviu savo plantacijas, nes šiems vaismedžiams reikia daug vandens, o jo trūksta. Be to, tai labai išdidina produkcijos savikainą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Dabar sodininkams reikia skubiai nuspręsti, kokius sausrai atsparius augalus sodinti vietoj migdolų, praneša Amerikos žemės ūkio portalas agdaily.com.

Anksčiau JAV žemės ūkio departamentas (USDA) prognozavo, kad 2021 metais migdolų produkcija bus rekordinė. Tačiau vandens prieinamumas ir sodų laistymo kaina sumenkino sodininkų optimizmą.

Meteorologijos centro „The Weather Channel“ duomenimis, dabartinė sausra yra viena didžiausių Jungtinėse Valstijose šiame amžiuje ir kol kas ji niekur nesitraukia.

Viena priežasčių, dėl kurių dirvožemiuose greitai išseko drėgmė, yra ir ta, kad žiema buvo trumpa, trūko sniego ir jis greitai ištirpo. Ramiojo vandenyno instituto vandens ir klimato tyrinėtojų duomenimis, dėl šiltų orų sniegas išnyko maždaug dviem mėnesiais anksčiau nei vidutiniškai.

Padėtis tokia apverktina, kad Kalifornijos gubernatorius gegužę paskelbė ekstremalią sausrą. Iš 58 valstijos apskričių su sausra susiduria net 41. Kalifornijos valdžia pasiūlė pagalbos priemonių dėl sausros, tarp kurių ir ilgalaikės 5,1 mlrd. JAV dolerių investicijos vandens problemoms spręsti.

Naujas tyrimas, kurį paskelbė USDA Žemės ūkio tyrimų tarnyba ir Arizonos universitetas, rodo, kad per pastaruosius 50 metų sausringi periodai pailgėjo, o metinių krituliai kiekiai tapo nepastovūs.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos