Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
JT siekia pratęsti Ukrainos grūdų ir atnaujinti Rusijos amoniako eksportą
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Ženeva. Susitarimas dėl Ukrainos grūdų eksporto, besibaigiantis lapkričio pabaigoje, turi būti pratęstas dar metams, pareiškė Jungtinių Tautų pareigūnas.

Susitarimas buvo sudarytas 4 mėnesiams. „Tai turi peržengti keturių mėnesių laikotarpį. Turime jį pratęsti dar metams, – spaudos konferencijoje Ženevoje sakė Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniais klausimais Martinas Griffithsas (Martinas Grifitsas). – Ūkininkai artimiausiu metu turi gauti atsakymą, ar verta ruoštis kitų metų derliui. Dėl šios priežasties reikalingas užtikrintumas dėl operacijos Juodojoje jūroje.“

Turkijai tarpininkaujant susitarimas dėl eksporto, padėjęs nutraukti Rusijos blokadą ir leidęs iš Odesos uosto pradėti gabenti grūdų krovinius, buvo pasirašytas liepos antroje pusėje. Tai padėjo sušvelninti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę, informuoja AFP-BNS.

Bioversija m7 2024 03 29

Į tarptautinį susitarimą dėl Ukrainos uostų atblokavimo buvo įtrauktas ir rusiško amoniako eksportas. Rusija skundžiasi, kad nepaisant susitarimo, dėl sankcijų jos finansų ir logistikos sektoriams negalinti parduoti trąšų. Mat vamzdynas, kuriuo amoniakas tiekiamas iš Rusijos Volgos regiono į Ukrainos Pietų uostą Juodojoje jūroje, buvo uždarytas Rusijai įsiveržus į Ukrainą vasario 24-ąją.

Šiuo metu Jungtinės Tautos siekia, kad amoniako eksportas būtų atnaujintas. Jungtinės Tautos pareiškė, kad Rusijos ir Ukrainos eksporto susitarimas reikalingas įveikti pasaulinę maisto krizę, kurią, anot jos, paaštrino Rusijos karas Ukrainoje, dėl kurio maždaug 47 mln. žmonių atsidūrė ant „ūmaus bado“ slenksčio.

Sintetinių iš azoto, fosforo ar kalio karbonato gaminamų trąšų kainos per pastaruosius pusantrų metų išaugo trigubai dėl nutraukto tiekimo iš Rusijos, kuri iki tol buvo didžiausia pasaulyje eksportuotoja, ir sparčiai augančių ,gamybai reikalingų dujų kainos.

Šaltinis: AFP-BNS, manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos