Vašingtonas. JAV prezidentas Donaldas Trumpas paneigė galimą prekybos susitarimą su Kinija, kuris reikštų didžiulį („beveik tiek, kiek JAV ūkininkai gali gaminti“) JAV žemės ūkio produkcijos eksportą į Kiniją.
Socialiniuose tinkluose informacija pasklido po bendro dviejų šalių pareiškimo, kuriame teigiama, kad Kinija importuos daugiau amerikiečių pagamintų produktų, įskaitant žemės ūkio produktus.
JAV administracija nenurodė jokio numatomo padidėjimo požymių. Kinija jau dabar yra geriausias JAV žemės ūkio produktų eksporto klientas, ir anot JAV administracijos, šiemet, pirks prekių, kurių vertė 21,6 mlrd. JAV dolerių, rašo agriculture.com.
JAV prekybos ministras Wilberis Rossas (Wilber Ross) gegužės viduryje turėjo vykti į Kiniją užbaigti prekybos susitarimą. Vėliau JAV ir Kinijos pareigūnai dvi dienas praleido Vašingtone. Atrodo, kad po susitikimų įvykęs bendras pareiškimas sumažino susirūpinimą dėl prekybos karo, dėl kurio JAV žemės ūkio produktų tarifai galėtų būti griežtinami.
Nors ir toliau vyko prekybos susitikimai, Kinija pareiškė, kad jų Prekybos departamentas nustojo tirti tariamą sorgų dempingą. Kinija yra didžiausia pasaulyje sorgų importuotoja, o Jungtinės Valstijos yra pagrindinė pašarinių grūdų eksportuotoja.
„Kinija sutiko pirkti didžiulius papildomus žemės ūkio (fermerių) produktų kiekius – tai būtų vienas iš geriausių dalykų, nutikusių mūsų ūkininkams per daugelį metų! – kalbėjo D. Trumpas. – įvairios kliūtys ir muitai Kinijai sumažės pirmą kartą“.
Pagal JAV ir Kinijos prekybos pareiškimą sojų pupelių ateities sandorių kainos pakilo 2 % (iki 375,7 JAV dolerio už toną). Sojų pupelės užima didžiausią JAV eksporto į Kiniją dalį. Pardavimai praėjusiais metais siekė 14 mlrd. JAV dolerių.
Tedas Makinis (Ted McKinney), JAV žemės ūkio sekretorius, atsakingas už prekybą pareiškė, kad jis labai atsargiai vertina artėjančias derybas su Kinija ir nenori, kad žmonės pernelyg jaudintųsi.
Žemės ūkio sekretorius Sonis Perdju (Sonny Perdue) savo pranešime „Omaha World-Herald“ teigė, kad administracijos „progresyviame požiūryje į prekybą ir rinkas aiškėja geresnės žaliavinių produktų kainos. „Pagaliau, išsilaikydama prieš Kiniją, ši administracija siekia geresnių mūsų ūkininkų patekimo į rinką sąlygų“, – rašoma pranešime.
Iždo sekretorius Stivas Mnučinas (Steve Mnuchin) tikisi, kad eksportas į Kiniją padidės nuo 35 proc. % iki 45 proc. Jis sakė, kad D. Trumpas turi teisę keisti muitus Kinijos produktams, jei susitarimas dar nepasiektas, pranešė „Associated Press“.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)