Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Pasaulyje
Italijos ūkiams dėl brangaus kuro ir sausros – 200 milijonų eurų

Roma. Nuo sausros nukentėjusiems Italijos ūkiams bus išdalyta 200 mln. Eur parama, kad vėl augintų ir veistų gyvulius. Į paramos paketą taip pat įtrauktos kuro mokesčio lengvatos už trečiąjį ketvirtį.

Remiantis Italijos rinkos tyrimų ir informacijos instituto skaičiavimais, ūkininkų veiklos sąnaudos nuo sausio iki gegužės augo vidutiniškai 22,9 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Labiausiai brango energija – net 59 proc., trąšos – 40, o paslaugos – 37,5 procento. Pašarų kainos kilo vidutiniškai 23,3 proc., o gyvulių – apie 10 proc., rašo agrifood.tech.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pirmąjį 2021 m. ketvirtį 60 proc. apklaustų šalies žemdirbių vis dar buvo įsitikinę, kad per artimiausius trejus metus išlaikys gamybos lygį, 29 proc. tikėjo, jog jį padidins, apie 4 proc. sakė turėsiantys uždaryti ūkius.

Tačiau situacija gerokai pasikeitė birželį – jau tada 9 proc. žemės ūkio bendrovių nebenorėjo arba negalėjo tęsti veiklos. Tik trečdalis manė, kad gamyba išliks tokio pačio lygio.

Be pagalbos pinigų, kaip dalį priemonių paketo, Italijos vyriausybė taip pat nusprendė skirti 150 mln. Eur paramos iš ES rekonstrukcijos fondo, kad išplėstų logistikos grandinę žemės ūkio maisto produktų sektoriuje. Tikslas – padidinti žemės ūkio produktų saugojimo, perdirbimo ir energijos sunaudojimo efektyvumą, paspartinti skaitmeninimą.

Italijos, kaip ir daugeliui kitų Europos valstybių, ūkiams ypač daug išbandymų sukėlė ilgą laiką alinusi sausra, dėl kurios gerokai suprastėjo žemės ūkio situacija.

Pavyzdžiui, kukurūzų, iš kurių ruošiami gyvulių pašarai, gamyba sumažėjo 45 proc., pieno – 20 proc., kietųjų kviečių (iš jų gaminami makaronai) – 30 procentų.

Teigiama, kad daugiau nei penktadaliu sumenko minkštųjų kviečių derlius, 30 proc. – ryžių, 15 proc. – vaisių (juos paveikė 40 °C laipsnių kaitra), 20 proc. – midijų ir moliuskų, kurie užduso dėl vandens trūkumo Po upėje.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos