Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Įrenginėjamas didžiausias pasaulyje ūkis ant stogo

Paryžius. Prancūzijos sostinės pakraštyje baigiamas įrengti miesto ūkis, kuris per dieną gyventojams tieks toną maisto. Šiuo metu renovuojami Paryžiaus parodų rūmai „Porte de Versailles“ kitais metais turėtų tapti didžiausiu pasaulyje miestietišku vaisių ir daržovių ūkiu ant stogo.

Vienas tankiausiai apgyvendintų Europos miestų toliau auga, tik šįkart gausėja ne žmonių, bet plečiamas vaisių ir daržovių auginimas.

14 000 m² plote, prilygstančiame maždaug dviem futbolo aikštėms, augs apie 30 skirtingų rūšių augalų. Jie bus auginami kolonomis be dirvožemio, laistomi maistinių medžiagų turinčiais tirpalais ir lietaus vandeniu. Šis aeroponinis metodas sunaudoja mažai vandens ir leidžia nedideliame plote auginti daug augalų. Augalai išgyvena ir klesti remiantis sukurta sistema, kuri skatina šaknų aeraciją ir maistinių medžiagų pasisavinimą.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Ūkio ant stogo lankytojai galės įsigyti produkcijos ir paragauti jos ten pat įkurtame restorane. Ūkyje taip pat vyks edukacinės ekskursijos ir įvairūs renginiai. Gyventojai taip pat galės išsinuomoti plotą savo augalams auginti.

Miesto ūkininkavimas vis labiau populiarėja. Įmonė „Agripolis“, kurianti stogo ūkį Paryžiuje, valdo ir daugiau tokių ūkių, įsikūrusių Prancūzijoje. Steigėjas Paskalis Hardis (Pascal Hardy) nori, kad daugiau miesto erdvių imtųsi atsakomybės, ir ieško tradicinio ūkininkavimo alternatyvų.

„Mūsų vizija yra miestas, kuriame plokšti stogai ir apleisti paviršiai būtų išnaudoti šioms naujoms auginimo sistemoms. Kiekviena jų tiesiogiai prisidės prie miestiečių, kurie šiandien sudaro didžiąją dalį pasaulio gyventojų, maitinimo“, – sakė jis laikraščiui„ The Guardian“.

Nuo tada, kai 2014 m. buvo išrinkta miesto mere, Anė Hidalgo (Anne Hidalgo) vykdo misiją, kad Paryžius taptų ekologiškesniu miestu. Prancūzijos vyriausybės „Parisculteurs“ iniciatyva siekiama iki 2020 m. augalais uždengti 100 ha miesto stogų, sienų ir erdvių. Trečdalis šios erdvės bus skirta miesto žemės ūkiui.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos